Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

HTC Metaverse Temalı Telefon Çıkartıyor

Metaverse, son dönemlerde teknoloji dünyasında son derece popüler olan kavramlardan bir tanesi olarak biliniyor. Pek çok teknoloji markası da var olan bu popülerliğe ayak uydurmak adına çalışmalar yapıyor. Bir süredir küresel akıllı cihaz piyasasında kendini geri plana atmış olan HTC, var olan metaverse furyası ile beraber tekrardan geri dönmek adına çalışmalara başladı. Marka geçtiğimiz sene yalnızca Tayvanlı kullanıcıların kullanması adına birkaç tane akıllı cihaz sunmuştu. Şimdilerde ise marka Viverse ismini verdiği modeli ile beraber AR ve VR konusuna odaklanmayı hedefliyor.

HTC Viverse’ün Duyurulma Tarihi Belli Oldu Mu?

HTC’nin teknoloji dünyasına yapmış olduğu son açıklamaya bakıldığı zaman HTC Viverse’ün çıkış tarihinin belli olduğunu görmek mümkün oluyor. Markanın resmi sosyal medya hesaplarından duyurulan bilgilere göre HTC Viverse’ün küresel piyasaya sunulma tarihi 28 Haziran olarak belirlenmiş. Hazırlık aşamasından itibaren dışarıya sızan bilgiler incelendiği zaman da görülebileceği üzere özellikleri tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaracağı düşünülen model, metaverse dünyasına kapsamlı şekilde entegrasyon sunmayı hedefliyor. Bir süre öncesinde Tayvanlı bir şirket “Geleceğe Giriş” isimli bir etkinliği ile alakalı detaylar da bu aşamada ortaya çıkmaya devam ediyor. Şirket her ne kadar şimdiye kadar akıllı cihaz ile alakalı bilgiler vermemiş olsa da Viverse logosundan dolayı cihazın metaverse ile alakalı olabileceği düşünülüyor. VR/AR odaklı olan akıllı telefon, metaverse evrenine giriş yapılmasını kolaylaştırabilecektir.

Tayvandlı olan üreticinin yeni akıllı cihaz modellerinin sayısı az olsa da bu durum telefon üretiminden vazgeçeceği anlamına gelmiyor. HTC, son zamanlarda sadece ön plana çıkmış olan en son teknolojilerin tutkunlarına yönelik olacak cihazları geliştirmeye özen gösteriyor. Piyasaya çıkacak olan Viverse’ün de bu amaçtan dolayı metaverse entegrasyonuna sahip olması beklenmekte. Düşünülenin aksine HTC Viverse, markanın son teknolojiyi takip eden ilk cihaz değil. Blockchain kavramının ciddi anlamda revaçta olduğu zamanlarda, blockchain teknolojisine sahip olan Exodus 1 ismini verdiği akıllı telefonu duyurmuştu. 28 Haziran geldiğinde markanın AR/VR konusunda ne kadar başarılı sonuçlar elde etmiş olacağı da görülecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top