Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

İkinci El iPhone Almak Artık Daha Güvenli

Apple cihazlar ilk olarak üretilmeye başladığı dönemden itibaren kullanıcıların gözdesi konumunda. Fakat birçok kullanıcı sıfır olarak iPhone alamadığı için tercihlerini ikinci elden yana yapıyorlar. Bu cihazlar satın alınmadan önce parçalarında herhangi bir değişim durumunun söz konusu olup olmadığı ise en fazla dikkat edilen konulardan bir tanesi. Çünkü kimi zaman cihazın satışını yapan kişi, cihazda var olan değişimleri karşı tarafa net olarak bildirmeyebiliyor. Bu durum ilk başta çok önemli bir konuymuş gibi görülmüyor. Lakin yüksek fiyatlara parçalarının değişmediği söylenilen cihazlarda daha sonrasında farklı sorunlar çıkabilmekte. Bu durumda da cihazı alan kişi ciddi anlamda mağdur olmaktadır. Konu hakkında şimdilerde ise çok etkili çalışmalar yapılmaya başlanmış durumda.

 

Özellikle de iPhone cihazların üst modellerinin ikinci ellerinin satışı konusunda son dönemlerde bir artış söz konusu. Apple da bu aşamada harekete geçip cihazlarına yeni bir özellik müjdesini verdi. İOS 15.2 güncellemesi sonucunda cihazda meydana gelecek parça değişimleri de kullanıcıya sunulmakta. Cihazda yer alacak olan “Parça ve Servis Bilgisi” seçeneği ile beraber bilinmeyen parçalar ve orijinal parçalar ile alakalı bilgiler elde edilebilecektir.

 

İkinci El İphone Modellerinde Parça Değişimleri Nasıl Anlaşılacak?

Gelecek olan yeni güncelleme ile beraber Ayarlar sekmesine tıklandıktan sonra Genel ve Hakkında kısımlarına tıklanmasının ardından ekrana “Parça ve Servis Bilgisi” sekmesi çıkacaktır.

 

iPhone X ve üzeri modeller için geçerli olan bu uygulamada şimdilik sadece cihaza uygulanmış olan ekran, kamera ve pil değişimleri hakkında bilgiler verilecek. iPhone SE ve X modellerinde yalnızca pil onarımı görülebilecekken iPhone 11 modelinde ise aynı zamanda ekran ve pil onarımlarını görmek de mümkün hale gelecektir.

 

Cihazlara gelecek olan yeni özellik ile beraber aynı zamanda kullanıcılar parçaların kalitesini de anlama fırsatına erişebilecektir. Bununla beraber parçanın takılması halinde ortaya çıkmış hasarlar da telefon üzerinden kullanıcının bilgisine sunulacak. Var olan bu yenilik ile beraber ikinci el iPhone modellerini inceleyerek satın alım işlemini gerçekleştirecek olan kişilere ve piyasaya güven katmayı da başaracak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top