Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

iPadOS 16’ın Yeni Çıkış Tarihi Ortaya Çıktı

Haziran ayında düzenlenmiş olan WWDC 2022 etkinliği sırasında İOS 16’nın yanı sıra iPadOS 16 ile macOS Ventura’nın duyuruları resmi şekilde yapıldı. Her ne kadar işletim sistemleri beta testleri kapsamına kadar indirilmiş olsa, resmi olarak çıkış tarihleri Eylül ayını işaret etmekte. Lakin Apple tarafından yapılan bilgilendirmelere göre, iPad sahipleri iPadOS 16 için Ekim ayına kadar bekleyecekler.

 

iPAdOS 16’nın Çıkış Tarihi Ekim Ayına Ertelendi

 

Bloomberg tarafından hazırlanmış olan son rapora göre, Apple ekosisteminde yer alan yeni işletim sistemi sürümleri ile alakalı birtakım değişiklikler olacağı göz önüne alınıyor. İOS 16 ve watchOS 9 her ne kadar beklendiği gibi Eylül ayında indirilebilir hale gelebilir. Lakin iPadOS 16 için bir aylık gecikme olacak.

 

Apple tarafından ortaya konulan en yeni iPad yazılımı ile alakalı sorunlarla karşı karşıya kalan ve WWDC 2022 esnasında duyurulmuş olan özellikleri stabilize etmekle boğuşuluyor. Bundan dolayı da marka iPadOS 16 ile alakalı yayınlanma tarihinin Ekim ayına kaldığı belirtiliyor. Apple, kullanıcılara sorun çıkartacak yazılım yerine bir aylık gecikme sürecinin çok daha mantıklı olduğu düşüncesinde.

 

Sunulacak olan iPadOS 16 güncellemesi ile beraber Apple ekosistemi çok daha güçlü bir hale geliyor. Kullanıcılar, iPadOS 16’yı indirmeleri sonucunda FaceTime görüşmeleri sırasında sekme paylaşabilir hale gelecek. Aynı zamanda sekme çubuğunda kişilerin hangi sekmelere bakmakta olduklarını da görebilecek. Bununla birlikte yeni sürümle birlikte düzenleme moduna gerek kalmadan birden fazla dosyayı seçme ve dosya uzantısı değiştirme gibi oldukça dikkat çeken çeşitli özellikler de yine kullanıcılara sunulacak. Marka, dizin içerisindeki diğer dizinleri ve dizin boyutunu dosya yöneticisi ekranından kullanıcılarına sunacak.

 

Kullanıcılar eğer ki iPadOS 16 için resmi sürümü beklemek istemiyorsa, şimdilerde devam eden ve bütün kullanıcılara açık olan beta programına katılabilirler. Lakin bu beta programda donma, takılma ya da performans konusunda kayıpların ortaya çıkması gibi bazı sorunların ortaya çıkabileceği göz ardı edilmemelidir. Marka, bu aşamada kullanıcıların en iyi performansı elde etmek adına resmi sürümü beklemesini tavsiye ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top