Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

iPhone 13 Cihazlarda Ses Entegresi Değişimi

iPhone 13 cihazlar, ilk olarak üretilmeye başladıkları günden bu yana kullanıcıların beğenisini kazanmaya başladı. Farklı fonksiyonları ve tasarımı ile göz dolduran cihazda, diğer cihazlarda olduğu gibi sorunların ortaya çıkması son derece doğaldır. Özellikle de telefonla konuşurken karşı tarafın duymaması, sesin kesik şekilde gelmesi, karşıdakinin net olarak konuşanları duyamaması, ses kaydı sırasında hoparlörün açılmaması gibi sorunların ortaya çıkması en fazla bilinen sorunlardan biri olarak ortaya çıkıyor. Böylesi durumlarda iPhone 13 ses entegresi değişimi yapılması ile beraber istenilen çözümün elde edilmesi mümkün hale gelecektir.

 

iPhone 13 Ses Entegresi Sorunu Çözümü

Genel olarak iPhone cihazlar, diğer akıllı cihazlar gibi oldukça hassas bir iç yapıya sahiptir. Dolayısıyla bu cihazların iç kısımları hakkında gerekli bilgilere sahip olmayan isimler ile iletişime geçilmesi demek, yalnızca sorunun çözülmemesine neden olmuyor. Aynı zamanda cihazın kozmetik anlamda da kötü bir görüntüye ulaşması anlamına geliyor. Olumsuz sonuçlar ile karşı karşıya kalmadan gerekli işlemlerin yapılabilmesi adına mutlaka bu cihazlar konusunda deneyimli isimler ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Servisimiz bünyesinde yer alan uzmanlarımız yalnızca iPhone 13 ses entegresi değişimi konusunda değil, aynı markadaki tüm cihazlardaki entegre değişimi konusunda tecrübelidir.

 

Uzmanlarımız tarafından yapılmakta olan iPhone 13 ses entegresi değişimi işleminde cihaz dikkatlice incelendikten sonra içi açılmakta ve ses entegresi çıkartılmaktadır. Bu aşamada anakartın zarar görmemesi adına ısıya maruz kalmaması için gerekli olan önlemlerin tamamı alınır. Yeni takılacak ses entegresi için bağlantıların hazırlanması sonrasında cihaz ile uyumlu entegre dikkatlice takılarak cihaz kapatılır.

 

Yapılan iPhone 13 ses entegresi değişimi işlemleri bununla sınırlı kalmaz. Cihazın kapatılmasından sonra cihaz üzerinde bazı testlerin yapılması gerekir. Bu testler sayesinde takılan entegrenin doğru şekilde çalışıp çalışmadığının da net olarak belirlenmesi sağlanır. Gerekli olan tüm testlerden geçecek olan cihaz ise işlemlerin ardından kişiye teslim edilir. Teknik servis bünyesinde yapılmakta olan ses entegresi değişim işlemi, garanti kapsamında yer almaktadır. Dolayısıyla kullanıcı hatası olmaması şartı ile ortaya çıkabilecek olan sorunlar, belirlenmiş olan süre boyunca garanti kapsamında yer alacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top