Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

iPhone 13 ve iPhone SE 2022 Arasındaki Benzerlikler/Farklılıklar

Apple bünyesindeki yeni ürünlerin ve yeniliklerin tanıtıldığı Peek Performance etkinliğinin bitmesi ile beraber pek çok kişi, iPhone SE 2022 ile alakalı bilgiler kullanıcılara sunuldu. 10.999 TL gibi yüksek bir fiyatla sunulan cihaz; 5G uyumluluğu, A15 Bionic işlemci, daha dayanıklı cam ve büyük pil ile donatılmış giriş seviyesinde bir model olarak tanımlanıyor. Pek çok kullanıcı da bu aşamada bu modeli iPhone 13 serisi cihazlar ile karşılaştırıyor.

 

iPhone SE 2022’deki Yenilikler ve Aynı Kalan Özellikler

Yeni çıkan iPhone SE, 2017’de çıkan iPhone 8’e ve 2020’de çıkan iPhone SE 2020’ye oldukça benziyor. 4.7 inç Retina HD IPS ekran, 1334×750 piksel çözünürlük, cam yapı ve kalın çerçeveler oldukça tanıdık. Apple, iPhone 13 serisinde aynı A15 Bionic işlemciyi kullanması ile beraber 5G bağlantısı, büyük pil ve güçlü bir cam yapıyı da kullanıcılara sunuyor. SE modelinin arka camı ile iPhone 13’ün arka camı eşleştiği söylenmekte. Her ne kadar iyi bir düşme direnci için Seramik Koruma cihazda olmasa da Apple, bu cihazında ön ve arka kısmındaki camın akıllı cihazlardaki en sert cam olduğunu iddia etmekte.

 

iPhone 13 vs iPhone SE 2022

Genel olarak iPhone 13 serisi 120 Hz’e kadar destekleyen ekranı ile kullanıcılarına çok daha hızlı ekranlarda video izleme deneyimi sunuyor. Aynı zamanda ekstra akıcı kaydırma ve animasyonlara da imkan tanımakta. iPhone SE’deki ana sayfa düğmesi ve Touch ID’nin aksine iPhone 13 modellerinde Face ID ve hareket kontrolleri kullanılıyor. Dolayısıyla ekranların dışında ortaya çıkan en büyük farklılık da etkileşim tarzında kendini göstermeyi başarıyor. iPhone 13 serisinde yer almakta olan çift lens modülleri ile beraber kamera donanımları çok daha yeni ve etkileyici iken serideki Pro modellerde ise yakın çekimlerde kullanılması adına makro modlu üçlü kamera dizileri bulunuyor.

 

Daha düşük maliyetli bir iPhone kullanmak adına SE modelini tercih edecek olan kişiler, bir geniş açılı kamera ve lens kullanabiliyor. Daha düşük özelliklere sahip olmasına rağmen iPhone 13 serisinin fiyat bandına bakılacak olursa 10.999 TL’den başlayan fiyatları ile iPhone SE bu bakımdan daha ucuz olması ile öne çıkıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top