Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

iPhone 14 Modellerinde AirDrop Sorunu Gündeme Geldi

Büyük bir merakla beklenen iPhone 14 serisi, birkaç hafta önce Apple tarafından düzenlenen Far Out etkinliğinde tanıtıldı. Ancak seri farklı sorunları da beraberinde getirdi. Kullanıcıları ciddi anlamda zorlayan yeni model, bundan dolayı da en çok eleştiri alan cihazlardan bir tanesi haline geldi. Birkaç günlük süreden itibaren titreşim konusunda sorunlar ile gündeme gelen iPhone 14, şimdilerde ise AirDrop problemi ile gündeme gelmeye başladı.

 

AirDrop Dosyaları iPhone 14’te Kişilere Göndermiyor

Genel olarak kullanıcılarına sunmuş olduğu yenilikler ile adından söz ettirmeyi başaran iPhone 14 serisi, aynı zamanda ortaya çıkan hataları ile de eleştirilerin odağı haline gelmeye başladı. Özellikle de yazılım ile alakalı farklı sorunları barındıran cihaz, daha yeni satışa sunulmasına rağmen pek çok kullanıcı tarafından şikayet edilmeye başlandı. iPhone 14 üzerinden AirDrop kullanarak karşı tarafa fotoğraf göndermek isteyen kimi kullanıcılar, cihaz başarılı bir şekilde bağlı olmasına karşılık bazı sorunlar ile karşı karşıya kalıyor. Fotoğraf gönderilmeye çalışılırken cihazın aktarıma izin verilmediği belirtiliyor.

 

Kullanıcılar tarafından sosyal medyada paylaşılmaya başlanmış olan bu sorun, kısa bir süre içerisinde gündemdeki yerini almayı da başardı. Apple yetkililerine ulaşmış olan kimi kullanıcılar, ortaya çıkmış olan bu sorunun çözülemeyecek bir kriz olmadığını belirttiler. Apple’ın var olan bu sorun hakkında geçici çözüm bulduğunu belirttiler. Yetkili isimler ile iPhone 14 kullanımındaki sorunla alakalı görüşen kullanıcılar, dosya transferi sırasında “Kişilerim” yerine “Herkes” şeklinde değişim yapmak zorunda kaldıklarını gördüler. Apple tarafından yapılan açıklamaya göre ise dosyanın aktarımı yapılacağı cihazın kişilerden değil herkes seçeneği ile bulunması gerekiyor.

 

Kullanıcıların dosya transfer yolunu değiştirme seçeneğini hem ayarlarda hem de kontrol merkezinde bulmaları mümkün. Ancak iPhone 14 serisinde ortaya çıkan sorunun çözümü için bu yöntemin geçici olduğunu bilmek de gerekiyor. Kullanıcılar şimdilerde Apple’ın iPhone 14 serisinde ortaya çıkan bu sorunu kesin olarak çözmesini bekliyor.

 

Tasarımı ve pek çok özelliği konusunda insanları tatmin etmeyi başaran iPhone 14, başta AirDrop olmak üzere yazılımsal olarak karşılaşın sorunların da en kısa sürede çözülmesi adına seslerini duyurmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top