Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

iPhone 14 Serisinin Özellikleri Neler Olacak?

Apple tarafından üretilmekte olan iPhone modelleri her zaman insanların oldukça geniş bir kitle için merakla beklenen modeller olmayı başardı. Geçtiğimiz günlerde düzenlenmiş olan WWDC etkinliğine katılan Apple, yeni M2 işlemcisi ile beraber bu çipin kullanılmış olduğu MacBook Air ve MacBook Pro modellerinin tanıtımlarını yaptı. Ancak bu aşamada insanların asıl olarak beklediği şey önümüzdeki sene tanıtımı yapılacak akıllı cihaz modelleri. İnsanlar, iPhone 14 serisinin özelliklerinin ne olacağı ile alakalı meraklı bir bekleyiş içindeler.

 

iPhone 14 Özellikleri

Diğer cihazlarda olduğu gibi iPhone modellerinde de sızıntılar ortaya çıkmaya başladı. Sızıntıların yanı sıra doğrulanması yapılmış olan özelliklerin incelenmesinden önce Apple tarafından hangi modellerin insanlara sunulacağı ile alakalı bilgileri almak önemli. Marka, geçtiğimiz sene de olduğu gibi bu sene de 4 tane yeni akıllı telefonun tanıtımını yapacak. Lakin tanıtımlar sırasında mini yerine Max olarak adlandırılmış 6.7 inç boyuta sahip olan yeni bir ürün insanlara sunulacak. Mini olan model ise büyük ihtimalle 2023 yılının Mart ayında tanıtılması düşünülen iPhone SE 4 olarak tanıtılacak. iPhone 14 cihazların tasarımına bakıldığı zaman bu sene daha çok Pro modellerin ön plana çıkacağını söylemek mümkün.

 

Apple cep telefonları için ikonik hale gelen ön taraftaki çentiğin yerine kamera için bir delik olurken Face ID için hap şeklinde tasarıma sahip ikinci bir delik bulunacak. Ortaya çıkacak olan model, Huawei Mate 40 Pro ile tasarım anlamında benzerlik gösterecek. Ancak bu delikler iPhone 14 cihazlarda orta kısımda yer alacak. Cihazdaki ahize ise ekran ile kasa arasında yukarı kısma yerleştirilecek. iPhone 14 ve Max modeli bir önceki model olan iPhone 13’e nazaran %30 oranında küçültülmüş çentiğiyle sunulacak. Ekran çerçeveleri de ciddi anlamda incelecek. Apple da yaşanmakta olan çip krizi ve üretim aşamasında ortaya çıkan tedarik sebeplerinden ötürü aynı iPhone 13 ve Pro modellerinde yapıldığı gibi sadece iPhone 14 Pro modelleri için 120 Hz tazeleme hızı olan panel kullanılacağı belirtilmekte. Bellekler 6 GB olacakken işlemci olarak ise A15 Bionic ya da A15X Bionic isimli çiplerden bir tanesi tercih edilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top