Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

iPhone 14 ve Watch Series 8 Daha Erken Kullanıcılar ile Buluşacak

Apple sonbahar lansmanı, teknoloji severle tarafından büyük bir merakla bekleniyor. Birkaç ay içerisinde gerçekleşmesi beklenen bu lansman ile alakalı yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Başta iPhone 14 ile Watch Series 8 olmak üzere bu yıla ait olan son ürünler sonbahar lansmanı ile duyurulacak. Söylentilere göre ise Apple, yapacağı etkinliğin videosunu kaydetmeye başlamış olabilir.

 

iPhone 14’ün Çıkış Tarihi Belli Oldu Mu?

 

Blommberg editörü Mark Gurman tarafından hazırlanmış olan yeni rapora göre Apple markası sonbahar etkinliği ile alakalı çalışmalarına başladı. Pandeminin ortaya çıkmasından ötürü iki senedir Apple tarafından düzenlenen sonbahar lansmanı sanal ortamda gerçekleştiriliyordu. Marka bu sene ise önceden hazırlanmış bir lansman yapmayı hedefliyor. iPhone 14 ile alakalı gerçekleştirilecek olan lansman canlı olarak yapılmayacak. Marka çekimleri yapmaya çoktan başlamış durumda.

 

Gerçekleştirilecek olan bu lansman ise bu senenin son Apple etkinliği olmayacak. Ortaya çıkan iddialara göre marka Eylül ayında iPhone 14 ile Watch Series 8 modellerini tanıtırken Ekim ayına gelindiği zaman ise iPad ve Mac modellerinin tanıtımlarını gerçekleştirecek. Yani hem Eylül hem de Ekim ayında iki farklı etkinlik marka tarafından yapılacak.

 

Max Weinbach tarafından daha öncesinde yapılmış olan açıklamalarda iPhone 14 modelinin 6 Eylül tarihinde açıklanacağı ve daha sonrasında 16 Eylül tarihinde de satışa çıkacağı belirtiliyordu. Son rapor ile beraber ise etkinlik tarihinin belirlenenden çok daha erken zamanlarda yapılacağı ihtimalinin de ciddi anlamda arttığı görülebiliyor.

 

Daha öncesinde satışa sunulmuş olan iPhone 13 serisinde fiyat 799 dolardan başlıyordu. iPhone 14 ile alakalı da pek çok kişinin aklında yer alan sorulardan bir tanesi serinin fiyatları oluyor. Marka, yeni serisini de 799 dolardan başlayan fiyatlar ile satışa sunacak. İki serinin de aynı fiyatlardan başlayarak satışa sunulmasındaki en büyük etken ise taleplerin düşüşü ve küresel cep telefonu pazarında ortaya çıkan durgunluk.

 

Gerek iPhone 14 gerekse Watch Series 8, çok fazla kişi tarafından merakla bekleniyor. Yapılacak olan lansman ile beraber cihazlar ile alakalı akıllardaki soru işaretleri ortadan kalkacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top