Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

iPhone 14’e Ait Kameranın Özellikleri Yayınlandı

Apple tarafından kullanıcılara sunulan iPhone serisi, her seferinde farklı özellikleri kullanıcılarına sunuyor. Böyle olunca da kullanıcılar yeni çıkacak her iPhone modelini merakla bekler hale geliyor. iPhone 14 de daha tam olarak özellikleri ile alakalı bilgiler ortaya çıkmamış olsa dahi insanların araştırmalarını yaptıkları konulardan bir tanesi. 2022 yılının başlarında yayınlanmış olan raporların içerisinde iPhone 14 ile alakalı özellikler konusunda kimi iddialar ortaya çıkartılmıştı. Ünlü Analist Ming-Chi Kuo da iPhone 14 kamera özellikleri ile alakalı ortaya çıkan söylentileri doğruladı.

 

iPhone 14 Kamera Özelikleri

Rapor içerisinden iPhone 14 hakkındaki bilgiler incelendiği zaman da görülebileceği üzere Sony markası iPhone ailesi için kamera sensörlerini tedarik etmeye kaldığı yerden devam edeceğe benziyor. Aynı zamanda Apple cihazda kullanılacak olan lens ile alakalı da Genius ve Largan ile çalışacağı da belirtilmiş olan detaylar arasında yer alıyor. Cihazın ön kamera modülü ile alakalı da yeni bir çalışma yapmış olan Apple, bunun için LG Innotek ve Cowell ile çalışmalar yapacak. Geçtiğimiz aylarda LG ile birlikte çalışacaklarını açıklamış olan marka, aynı zamanda ilk defa Güney Koreli LG ile ortaklık da yürütüyor.

 

Kamera konusu iPhone cihazlarda her zaman önemli olan konulardan biri olmuştur. En kaliteli çekimlerin yapılmasını hedefleyen marka, Kuo’nun yayınlamış olduğu rapora göre de iPhone 14 ile beraber markanın son yıllardaki en büyük kamera güncellemesini de kullanıcılarına sunmuş olacak.

 

Analist tarafından belirtildfiğine göre iPhone 14 ile beraber yeni kamera önemli bir ölçüde iyileştirilecek. Aynı zamanda hali hazırdaki sabit odaklı kameraya nazaran gerek fotoğraf gerekse video konusunda da çok daha iyi sonuçların ortaya çıkması sağlanacak. Bunlarla beraber Apple, iPhone 14 modeli ile beraber otomatik odaklama özelliğine sahip olan lensi de kullanmaya başlayacak. Bir önceki model olan iPhone 13’te beş parçalı lens tercih edilmişti. iPhone 14 içinse ön kameradan daha kaliteli video ve fotoğrafların çekilebilmesi adına altı parçalı f/1.9 lens kullanılacak. 8K video kaydı yapmayı mümkün kılan 48 megapiksel geniş açılı kamera ve arka kamera ile alakalı tüm iyileştirmeler iPhone 14 Pro ve Pro Max modelleri için geçerli olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top