Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

iPhone 14’ün Siparişleri Arttı

Apple tarafından üretilmekte olan iPhone modelleri, her zaman kullanıcıların ilgisini çekmeyi başardı. Marka tarafından en son çıkartılacak olan iPhone 14 modelinin tanıtım tarihi her geçen gün yaklaşırken, model ile alakalı bilgiler de ortaya çıkmaya devam ediyor. Eylül ayında tanıtılması beklenmekte olan bu model ile alakalı hazırlıklar da sürüyor. iPhone 14 ile alakalı satış beklentisinin artması ile beraber ise marka tedarikçilerine yeni üretim rakamlarını aktardı.

 

iPhone 14 Satış Beklentileri Yüksek

Taiwan Economic Times tarafından yapılan haberlere göre marka, iPhone 14 serisinin beklediklerinden çok daha yüksek talebe sahip olmasını bekliyor. Bundan dolayı da üretim adedini 90 milyondan 95 milyona çıkartıyor. Tedarikçiler de yeni belirlenen üretim rakamları ile alakalı gerekli şekilde bilgilendirildi.

 

Ortaya çıkan rapora göre marka, bir önceki beklentilerine oranla yüzde 5.5 artış ile 95 milyon adetlik üretimi gerçekleştirecek. Apple aynı zamanda en yüksek siparişin iPhone 14 Pro Max modelinde olması beklenmekte. Marka, daha öncesinde iPhone 14’ün bir önceki model olan 13’e nazaran çok daha iyi satış rakamlarına ulaşacağını belirtip sipariş artışı ile alakalı sinyalleri de vermişti.

 

Satın alım sırasında tedarik sorununun ortaya çıkmaması adına Apple yetkilileri iPhone 14 üretimi konusunda işleri çok ciddi anlamda sıkı tutmaya özen gösteriyor. Ve bunun için de üretim rakamlarını önceden belirleyip tedarikçilerin duruma en iyi şekilde hazırlıklı olmasını hedefliyor. Çünkü üretim için sonradan belirlenecek olan rakamlar farklı aksamaların ortaya çıkmasına neden olabilir.

 

Elde edilen bilgilere göre iPhone 14 seri üretiminin bu ayın içerisinde başlaması beklenenler arasında. Cihazın tedarikçileri son birkaç haftalık süreç içerisinde sevkiyatlarını ciddi anlamda arttırmaya devam ediyor. Genel olarak iPhone 14 serisi içerisinde; iPhone 14, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerini içerisinde barındıracak. Standart olan modeller 6.1 inçlik ekranla kullanıcılara sunulurken Max modeller ise 6.7 inç ekranla sunulacak.

 

Çok yakında ortaya çıkacak iPhone 14 modelleri 48 MP lens ile güçlendirilmiş ve ön kısmında çentikli tasarım değil kamera deliği bulunacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top