Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

iPhone 15 Pro Max Boyutları Ortaya Çıktı

Eylül ayında Apple tarafından yapılacak olan etkinlik ile beraber iPhone 15 serisinin tanıtımı da yapılacak. Yeni çıkartılacak serinin tanıtımına daha aylar olmasına rağmen serideki akıllı telefonlar ile alakalı pek çok detay da ortaya çıkmaya başladı. @Universelce isimli Twitter kullanıcısı tarafından yapılan paylaşımda ise serinin üst sınıf cihazı olarak tanımlanan iPhone 15 Pro Max modeline ait kamera çıkıntıları ile alakalı görseller paylaştı.

 

iPhone 15 Pro Max’te Kamera Çıkıntıları Küçülecek

Genel olarak akıllı cep telefonları için kendi Twitter hesabından paylaşımlar yapmakta olan @Universelce isimli kullanıcı tarafından geçtiğimiz günlerde iPhone 15 Pro Max tasarımıyla alakalı yeni görseller paylaşıldı. Ve bu paylaşımla birlikte akıllı cihazın son çıkan seride fazla kişi tarafından eleştirilmiş olan kamera çıkıntılarında küçülmeye gittiği görüldü.

 

Apple tarafından gerçekleştirilen iPhone 15 Pro Max modelindeki kamera çıkıntıları, selefine oranla 0,59 mm kadar küçülmüş olacak. iPhone 14 Pro Max modelinde kamera çıkıntı boyutları 4,18 mm idi. iPhone 15 Pro Max modelinde ise boyutlar 3,6 mm olacak.

 

Kamera çıkıntılarının yanı sıra iPhone 15 Pro Max modelinin diğer ölçü detayları da belirlendi. Modelin yüksekliği 129,9 mm, genişliği 76,7 mm, kalınlığı 8,3 mm, kamera çıkıntıları 3,6 mm ve toplam kalınlığı ise 11,84 mm olacak.

 

Bununla beraber yalnızca iPhone 15 Pro Max değil bütün iPhone 15 serisinde kullanıcılara sunulacak üst modeller için titanyum tercih edileceği uzun bir süre öncesinde belli olan detaylardan bir tanesiydi. Kullanılacak olan titanyum ile beraber üst modellerde Apple cihazların sağlamlıklarını arttırmayı hedefliyor. Aynı zamanda Apple bu modeller ile beraber USB-C bağanyı noktasını da ilk defa benimsemek için adımları atacak.

 

Konu teknik özellikler olduğunda ise iPhone 15 Pro Max ya da seri ile alakalı henüz kesinleşmiş bir detay bulunmuyor. Lakin genel itibari ile Bionic A16 işlemcisi ile Wi-Fi 6 ve Qualcomm X70 modem kullanılacağı bilinen detaylar arasında yer alıyor. Tanıtıma yakın süreler kalmaya başladığında seri ile alakalı çok daha fazla detay kullanıcıların karşısına çıkacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top