Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

iPhone 6 Cihazlarda Wifi Anten Sıkıntıları

Apple cihazlar hiç şüphesiz oldukça kullanışlı. Lakin kullanıcıların bir kısmı iPhone 6 Wifi anteni sorunları ile karşı karşıya kaldığı zaman bu konuda istenilen cevapları alamamaktan şikayetçi olabiliyor. Günümüzde artık akıllı cihazlar üzerinden internete erişmenin son derece popüler olması ile beraber bu konunun önemi de oldukça ciddi anlamda artıyor. Çünkü Wifi anteninde sorun olması demek kablosuz bağlantı yerine mobil bağlantının kullanılmak zorunda kalınması anlamına gelir. Ve bu da pek çok kullanıcı için oldukça ciddi bir sorun.

 

Kimi zaman iPhone Wifi anteni ile alakalı sorunlar ortaya çıktığında cihaz asla kablosuz bağlantıyı görmez ya da görse bile doğru olmasına rağmen şifrenin yanlış girildiği uyarısı ortaya çıkar. Böylesi bir durumda ilk olarak kullanıcılar cihazın anakartının arızalandığı düşüncesine sahip oluyorlar. Lakin kimi zaman ortaya çıkan sorun tahmin edilenden daha küçük olabiliyor. Uzmanlarımızın cihazınızı incelemesinden sonra eğer ki sorun antendeyse, basit bir şekilde yapacakları Wifi anten değişimi ile beraber sorunun ortadan kaldırılması mümkün hale gelir. Tabi ki bu aşamada detaylı olarak cihazın tarafımızca incelenmesi ve sorunun net olarak belirlenmesi son derece önemli olacaktır.

 

iPhone 6 Wifi Anten Değişiminin Gerekli Olduğu Durumlar

Kullanıcıların iPhone 6 Wifi anteni değişimine gerek olup olmadığını belirlemesi adına ilk olarak cihazdaki bağlantı sorununun olup olmadığını kontrol etmek önemlidir. Bağlantı sorunu için ilk olarak cihazın Wifi bölümüne girilerek ağı unut tıklanır. Daha sonrasında tekrardan şifre girilir.

 

Ayarlar bölümünden genel, sıfırlar ve ağ ayarlarını sıfırla bölümlerine tıklanması ile beraber cihazdaki bağlantı ayarları tamamen sıfırlanmaktadır.

 

Cihazın bağlandığı modem kapatılır, bir süre sonrasında açıldıktan sonra ilk aşamada farklı bir cihazdan internet bağlantısının olup olmadığı kontrol edilir.

 

Son aşamada sorun hala devam ediyorsa reset işlemi yapılarak sorunun çözülmesi adına adım atılır.

 

Yukarıdaki yöntemlerin denenmesine rağmen istenilen sonuçlar elde edilemiyorsa, iPhone 6 Wifi anteni ile alakalı bir sorun ortaya çıkmış olabilir. Bu tarz bir durumda ise kısa sürede istenilen çözümün elde edilebilmesi adına uzmanlarımız ile iletişime geçilmesi, istenilen sonuçların elde edilmesi mümkün hale gelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top