Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

iPhone Bluetooth Bağlanmama Sorunu Çözümü

iPhone Bluetooth bağlanmama sorunu çözümü hakkında yapılan araştırmalar özellikle de son dönemlerde ciddi anlamda artmaya başladı. Çünkü Apple, kullanıcılarının cihazlarını çok daha rahat bir şekilde kullanması adına kablosuz kulaklık ve Apple Watch gibi ürünleri üretmektedir. Ancak kimi zaman kullanıcılar cihazlarını Bluetooth ile bağlayamadıklarından şikayetçi olurlar.

 

iPhone Bluetooth Bağlanmama Sorunu Nasıl Giderilir?

Kullanıcıların iPhone Bluetooth bağlanmama sorunu çözümü için ilk önce cihazda Bluetooth özelliğinin açık olup olmadığını ve karşı tarafta bağlanacak olan cihazının şarjını kontrol etmelidir. Buna rağmen bağlanmama sorunu ortaya çıkıyorsa bu sefer İOS güncellemesi mutlaka kontrol edilmelidir. Güncellemenin kontrol edilmesi adına Ayarlar – Genel – Yazılım Güncelleme adımları takip edilebilir.

 

Yazılım güncelse bu sefer Bluetooth kapatılmalı ve iPhone resetlenmelidir. Bu aşamada veriler kesinlikle silinmeyecektir. Resetleme işlemi için Ses Açma + Ses Kapama + Yan Düğme aynı anda Apple logosu gelene kadar basılı tutulmalıdır.

 

Daha öncesinde cihaza başka cihazlar Bluetooth ile bağlanmışsa bunlar unutulmalıdır. Yapılacak işlem için Ayarlar – Bluetooth adımları sonrasında cihazlar listelenecektir. Bu cihazlar için “Bağlantıyı Kes” seçeneği seçilmelidir. Ardından unutulan aygıtlar için tekrardan eşleştirme yapılmalıdır.

 

Kimi durumlarda Bluetooth ile bağlanma sorunu aygıttan kaynaklı da olabilmektedir. Bunu belirlemek için ilk adımda cihazı başta bir aygıta bağlamak denenmelidir. Aynı zamanda ağ ayarları sıfırlanarak sorunun çözülmesi de sağlanabilir.

 

Yukarıda listelenmiş olan çözüm yolları genelde cihazdaki sorunun hızlıca çözülmesini sağlamaktadır. Ancak cihazda sorun olması halinde ne yazık ki iPhone Bluetooth bağlanmama sorunu çözümü için daha profesyonel adımların atılması gerekmektedir. Çünkü bu aşamada cihazda yer almakta olan Bluetooth Flex parçası hasar görmüş demektir.

 

Bu parçanın değiştirilmesi kolay gibi görülse de oldukça dikkatli bir şekilde gerekli adımların atılması gerekmektedir. Aksi halde Bluetooth sorunu çözülemediği gibi ortaya çok daha ciddi sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Teknik servisimiz ile iletişime geçecek olan kullanıcılar, nerede olursa olsunlar cihazlarını bize gönderebilirler. Cihazın gelmesinden sonra ise kısa b,r süre içerisinde incelemeler yapılarak sorunun kaynağı bulunacak ve gerekli işlemler yapılacaktır. Ardından da cihazdaki Bluetooth bağlantısı sorunsuzca kullanılmaya devam edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top