Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

iPhone Cihazım Çalındı Ne Yapabilirim?

iPhone cihazım çalındı ne yapabilirim sorusu, Apple kullanıcıların cihazlarını kullanmaya başladıkları andan itibaren oldukça önemli olarak gördükleri sorulardan bir tanesi. Çünkü cihazın çalınması demek yalnızca maddi anlamda kayıpların ortaya çıkması anlamına gelmemektedir. Aynı zamanda cihazın içerisinde yer alan bilgiler de doğru şekilde korunmadığı takdirde ne yazık ki kötü niyetli insanların eline geçebilmektedir. Apple, cihaz çalınması durumunda kısa sürede bulunabilmesi adına özel güvenlik sistemine sahiptir. Böylece aşağıdaki adımların takip edilmesi ile beraber cihazın bulunması daha da kolaylaştırılabilir.

 

iPhone Cihaz Çalınması Sonrasında Atılacak Adımlar

  • İlk olarak İphone cihazım çalındı ne yapabilirim sorunu ile karşı karşıya kalındığı zaman hiç vakit kaybedilmeden çalınmadan dolayı yetkili mercilere başvuru yapılması gerekir. Bu sayede cihaz takip edilirken aynı zamanda çok kısa sürede bulunması adına doğru bir adım atılmış olur.
  • iPhone’umu Bul uygulaması, Apple markalı cihazlarda kullanılmakta olan son derece işlevsel bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde cihaz uzaktan kilitlenebilir, tamamen veriler silinebilir ve cihazın hali hazırdaki konumu öğrenilebilir. Tabi ki bu uygulamanın kullanılması adına ilk aşamada etkinleştirilmesi gerekmektedir.
  • Cihaz üzerinden uygulama açıldıktan sonra Apple kimliği ve şifresi girilir. Sonrasında da giriş yap butonuna tıklanır. Böylece uygulama aktif hale getirilir.
  • Cihazın kaybolması ya da çalınması durumunda ise ilk olarak bilgisayar üzerinden iCloud hesabına giriş yapılır. Sonrasında da ekranda yer alan iPhone’umu Bul uygulamasına girilir. Burada cihaz görülecektir. Arzu edildiği takdirde cihazdan ses çalması da sağlanır.
  • Çalınan cihazınızın harita üzerinde nerede olduğu da yine bu uygulama üzerinden görüntülenebilmektedir. Bunu polis ekipleri ile paylaşabilirsiniz.
  • Bunlarla beraber iPhone cihazım çalındı ne yapabilirim sorusuna cevap olarak bu uygulama kullanılırken diğer bir önemli özellik ise cihazın kayıp olarak işaretlenebilmesidir.
  • Şifre ile uzaktan kilitlenecek olan cihaz içerisinde Apple Pay da devre dışı bırakılmış olacaktır. Bu sayede cihazı çalmış olan kişi yalnızca içerideki bilgileri elde edememek ile kalmayacaktır. Aynı zamanda cihazı açarak kullanmasının da önüne geçilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top