Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

iPhone Cihazlarda Aşırı Isınma Sorunu

iPhone modelleri, şüphesiz ki kendine özgü işletim sistemi ve fonksiyonları ile kullanıcılarına etkileyici deneyimler sunmayı başarıyor. Belirli aralıklar ile çıkan yeni modellere sahip olan marka kullanıcıları kimi zaman farklı sorunlar ile karşı karşıya kalabiliyor. Bunlardan biri ise iPhone aşırı ısınma sorunu. Farklı sebeplerden ötürü ortaya çıkan aşırı ısınma sorunu ile alakalı ise dikkat edilmesi gereken bazı detayların üzerinde durmak yeterli olacaktır.

 

iPhone Cihazlarda Aşırı Isınma Sorunu Neden Olur?

Sık bir şekilde cep telefonunu kullanan kişiler, iPhone aşırı ısınma sorununun sıklıkla ortaya çıktığını düşünebiliyorlar. Üstelik var olan bu sorun yalnızca markanın bazı modellerinde ortaya çıkmıyor. Neredeyse markaya ait her modelde bu sorunun ortaya çıktığını görmek mümkün. Sorunun kendini göstermesinde ise farklı nedenler ön plana çıkmakta. Bunların başında ise cihazın aşırı kullanılması geliyor.

 

Özellikle de cihazda çok fazla uygulamanın yüklü olması ve yüksek kaliteli videoların sürekli olarak izlenmesi sonucunda da cihazın aşırı oranda ısınmaya başladığını görmek mümkün olacaktır. Bunlarla beraber cihazın kısa aralıklar ile şarj olmaya başlaması sonucunda da ısınma sorununun ortaya çıkması son derece muhtemeldir. Böylesi durumlarda ilk olarak bireysel olarak çözümler aranılabilir. Lakin istenilen sonuçların elde edilememesi halinde mutlaka uzmanlarımız ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.

 

iPhone Cihazlardaki Aşırı Isınma Sorununa Çözümler

Etkili şekilde iPhone aşırı ısınma sorununa çözüm bulmak adına uzmanlarımız ile iletişime geçmeden önce cihazdaki uygulamalar detaylı olarak incelemeli ve fazla performansa neden olan uygulama varsa bunları silmek ya da optimize etmek gerekir. Şarjı takıldıktan sonra cihaz aşırı derecede ısınmaya başlıyorsa, cihazın bataryasında sorun olabilir.

 

Cihazın iç kısmında bataryanın yer almasından dolayı iPhone aşırı ısınma sorununun bataryadan kaynaklanması durumunda çözümü elde etmek adına mutlaka iPhone cihazlar konusunda uzman olan isimler ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Cihazın uzmanlarımıza ulaşmasından hemen sonra öncelikli olarak detaylı bir incelemesi yapılarak sorunun temel nedeni belirlenecektir. Böylece doğru şekilde cihaza müdahale edilerek kullanımına herhang,i bir olumsuz durum olmadan devam edilmesi de sağlanmış olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top