Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

iPhone Ekran Değişimi Sonrasında Dokunmatik Sorunu Oluşması

iPhone cihazların kullanımı oldukça popüler. Birbirinden farklı modellerde olmasından dolayı kullanıcılar bunları detaylıca inceleyerek kendi isteklerini yerine getirecekler arasından seçimlerini yapıyorlar. Diğer akıllı cihazlarda olduğu gibi Apple ürünlerinde de ekran son derece önemli. Dolayısıyla bu bölgede sorunlar ortaya çıktığı zaman, en iyi şekilde çözülmesi adına devreye iPhone ekran değişimi giriyor. Lakin gerek ekran gerekse cam değişiminin yapılmasından sonra birçok kullanıcı dokunmatik alanda sorunların ortaya çıkmasından şikayetçi.

 

iPhone Ekran Değişimiyle Gelen Dokunmatik Sorunu

Bazı kullanıcılar her iPhone ekran değişimi işlemi sonrasında dokunmatik alanda sorunların ortaya çıkabileceği düşüncesinde oluyor. Bundan dolayı da cihazın ekran ya da cam kısmında sorun oluşması durumunda cihazlarının tamir edilse dahi istedikleri gibi kullanılamayacağını düşünüyorlar. Ya da ekstradan masrafa girerek dokunmatik alanın da değiştirilmesini istiyorlar.

 

Ekranın değiştirilmesi sonrasında dokunmatik alanda sorunların ortaya çıkmasının genel olarak iki nedeni bulunmakta. Bunların başında, ekran değişimi esnasında orijinal yerine yan sanayi ürünlerin kullanılması geliyor. Tercih edilen yan sanayi ekranlar her ne kadar ilk başta uygun maliyetli çözümler gibi gelse de cihazla tam anlamıyla uyumlu değildir. Yani ekran değiştikten sonra dokunmatik alanda sorunlar kendini gösterir. Diğer neden ise ekran değişimi konusunda deneyimsiz olan kişilere cihazı emanet etmek. Bu kişilerin yapacakları ekran değişimi sırasında kimi kablolara zarar verebileceklerdir.

 

iPhone Ekran Değişimi Yapılırken Dokunmatik Ekrana Zarar Vermemek Mümkün Mü?

Cihazında ortaya çıkan ekran sorununu gidermek isterken dokunmatikte herhangi bir sorunun oluşmasını istemeyenlerin mutlaka teknik servisimiz ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Ekibimiz, iPhone ekran değişimi konusundaki deneyimi ile her model cihazdaki ekran sorununu beraberinde farklı sıkıntılar çıkmadan giderilmiş olacaktır.

 

Başka bir yerde ekran değişimi yaptırdıktan sonra dokunmatik bölgede sorunların ortaya çıktığını gören kullanıcılar da yine ortaya çıkmış sorunun en etkili şekilde giderilmesi adına teknik ekibimiz ile iletişime geçebilirler. Cihazın detaylı olarak incelenmesinden sonra kendini gösteren sorunun en etkili şekilde giderilmesi adına gerekli olan çalışmalar eksiksiz şekilde yapılmaktadır. Orijinal parçaların kullanılması ile beraber cihazın gerek ekranında gerekse dokunmatik bölgesinde herhangi bir sorun ortaya çıkmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top