Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

iPhone Ekran Dokunmatiği Çalışmamaya Başladı

iPhone cihazlar, üretilmeye başlandığı ilk günden bu yana popülerliğini korumayı başarıyor. Kullanıcılarına farklı bir deneyim sunmayı başaran marka ile alakalı kimi zaman ekran dokunmatiği çalışmıyor sorununun ortaya çıkması ise son derece doğal. Bazen bu sorun ortaya çıktığı zaman cihazın açılıp kapanması durumunda sorunun çözüme ulaştığını görmek mümkün oluyor. Dokunmatiğin çalışmama sorunu geçici değilse bu aşamada mutlaka iPhone cihazlar konusunda deneyimli olan teknik ekip ile iletişime geçilmesi gerekiyor.

 

iPhone Ekran Dokunmatiği Çalışmıyor Sorunu Nasıl Ortadan Kaldırılır?

Meydana gelen ekran dokunmatiği çalışmıyor sorunu karşısında telefonu açıp kapatarak sorunun geçici olup olmadığını anlamak, kullanıcının karşısına çıkartılan tek alternatif değil. Bununla beraber ekran koruyucu ya da aksesuarların dokunmatik alanı etkileyip etkilemediğini öğrenmek için bunlar çıkartılarak cihaz tekrardan kullanılmaya çalışılmalıdır.

 

Hard reset olarak adlandırılan yöntem, pek çok iPhone kullanıcısının aklına ilk olarak gelen yöntem olarak bilinir. Yapılacak olan reset işlemi ile beraber eğer ki sorun yazılımsal kaynaklı ise çözüme ulaştırılması mümkün hale gelecektir. Çünkü hard reset işlemi ile süresi dolan ve önbelleğe alınan içerikler otomatik olarak silinerek bütün yazılımların yeniden başlatılması sağlanacaktır.

 

Yukarıdaki bu alternatif çözümlerin eksiksiz şekilde uygulanması sonucunda ekran dokunmatiği çalışmıyor sorununun devam etmesi halinde ise mutlaka profesyonel olarak yardım alınması gerekmektedir. Çünkü bu aşamada dokunmatik ekranın değişmesi gerekebilmektedir. Kimi kullanıcılar bu aşamada ekran değişiminin kolay olduğunu ve kendilerinin bunu yapabileceklerini düşünüyorlar.

 

Gerçekte ise ekran dokunmatiği çalışmıyor sorunu için yalnızca doğru ekranı almak yeterli olmayacaktır. Aynı zamanda eski ekranın dikkatlice yerinden çıkartılarak yerine yenisinin takılması gerekir. Bu işlem ise sadece gerekli parçanın özenle seçilmesi sonucunda gerçekleştirilmez. Aynı zamanda doğru ekipmanlar ile titiz bir çalışma gerektirir. Aksi durumda cihazın ekranı doğru şekilde değiştirilmediği gibi cihazda da kozmetik anlamda oldukça ciddi sorunların ortaya çıktığını görmek mümkün olacaktır.

 

Herhangi bir olumsuz sonuçla karşılaşmadan ekran dokunmatiği çalışmıyor sorununa çözüm bulmak isteyen kullanıcılar, alanında uzman ekibimiz ile iletişime geçerek kısa bir süre içerisinde sorunun giderilmesini sağlayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top