Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

iPhone Format Atma ve Fabrika Ayarlarına Döndürme

iPhone Format Atma ve Fabrika Ayarlarına Döndürme

iPhone telefonlarımızı satarken yada yavaşlama vb.. durumlarda format atmak gerekebilir böylelikle sıfırladığımız iphone telefon fabrika ayarlarına dönmüş olur farklı kısımları sıfırlama seçeneği ile tüm kısımları sıfırlamadan (örneğin resimleri kaybetmeden) kısmi olarak bu işlemi yapmanız mümkün yazımızın devamında detaylı olarak bu işlemleri anlattık. Birkaç kolay adım ile sizde iphone cihazınızı basit ve hızlı bir şekilde sıfırlayabilir ilk günkü haline getirebilirsiniz… iPhone Format Atma ve Fabrika Ayarlarına Döndürme

İphone cihazınıza format atmak için yapmanız gereken sadece belirtilen işlemleri eksiksiz ve doğru bir şekilde uygulamanız. Günün her saati her dakikası yanımızda bulundurduğumuz telefonlarımız biz farkında olmadan birçok veri kaydeder gelen mesajlar, indirilen uygulamalar ve bu uygulamalarla beraber haberimiz olmadan yüklenebilen casus yazılımlar, çekilen fotoğraflar bu örnekleri çoğaltabiliriz bu olanlara tepki olarak da tabi ki telefonumuzda donmalar kasılmalar meydana gelmesi kaçınılmazdır. Ama bu bizim de basit bir şekilde çözebileceğimiz bir problemdir. Eğer sizin de iphone model telefonunuz da bu belirtiler varsa bu adımları takip ederek kolayca çözüme ulaşabilirsiniz. Sıfırlama işlemine başlamadan önce yapılması gereken en önemli husus verilerimizin yedeklenmesidir. Çünkü yapılan format işlemi sonrasında telefonda kayıtlı bütün veriler geri dönüşü olmaksızın silinecektir. Yedekleme işlemi Apple uygulaması olan iTunes programıyla gerçekleşir. Programı kurup çalıştırın cihazın USB kablosunu takın ve Home tuşuna basarak devam eden işlemlerin tamamlanmasını bekleyin sonrasında Recovery Mod seçeneği ile geri yükleme işlemini başlatın ve tamamlanmasını bekleyin. Bu işlem de tamamlandıktan sonra artık iphone marka telefonunuzu gönül rahatlığı ile sıfırlayabilirsiniz. Apple bunun için bize 6 farklı yol sunmaktadır. Bunları hep birlikte inceleyelim.

İşlemi tamamlamak için Ayarlar- Genel-Sıfırla işlem basamaklarını takip ederek sıfırlama seçeneklerine ulaşmış oluruz.

1-Tüm Ayarları Sıfırlama

Kullanıcı bu yöntem ile işlemine devam ederse cihazında bulunan tüm şahsi ayarlarını sıfırlamış olacaktır. Aşağıdaki resimden sıfırlama yani fabrika ayarlarına döndürme kısmına girebilirsiniz.Bu kısma girdiğinizde menü açılacak.

2-Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil

Bu işlem ise iphone cihazınızda bulunan tüm ayarlarınız, içerikleriniz ve kişisel verilerinizi silmek için kullanılır.

3-Ağ Ayarlarını Sıfırla

Başka bir seçenek olarak ise ağ ayarlarını sıfırlama işlemi karşımıza çıkar bu işlemde telefonumuza kayıtlı tüm ağ verilerini kalıcı olarak siler.

4-Klavye Sözlüğünü Sıfırla

Kendi kullanım şartlarımıza ve standartlarımıza göre şahsi olarak oluşan klavye sözlüğümüzü sıfırlamak için kullanılan seçenektir.

5-Ana Ekran Yerleşimini Sıfırla

Ana ekran yerleşimini sıfırlama yönteminin seçilerek işlemlerin tamamlanması sonucu sıfırlama gerçekleşir.

6-Konum ve Gizliliği Sıfırla

Bu işlem sonucu iphone cihazınızda bulunan bütün konum ve gizlilik bilgileriniz kalıcı olarak sıfırlanır.

Sıfırlama ve yazılım sorunları yaşıyorsanız .Cep telefonu tamiri konusunda profesyonel hizmet almak için bize ulaşabilirsiniz.

iPhone Format Atma ve Fabrika Ayarlarına Döndürme İletişim

Kadıköy Kartal metrosu ile Kartal durağında inip çarşıya giden otobüs yada minübüslere binebilirsiniz. Çarşıda indiğiniz 100m uzaklıktayız.

Sahil tarafından gelirken Kartal İskele durağında inmenizin ardından 100m yürüyüş mesafesindeyiz.

Servisimiz İstanbul Kartal merkezde Hamam Sokak No : 45 adresinde yer almaktadır.

Tüm toplu taşıma araçları ile ulaşım mevcuttur. Kartal metrosunda inip sahil yönüne giden otobüs yada minübüslere binerek servisimize 100 m uzaklıkta inebilirsiniz.

Navigasyon uygulamarına 3E teknik servis şeklinde yazdığınızda servisimize en yakın noktaya aracınızla ulaşıp yakınızdaki bir otoparka aracınızı bırakabilirsiniz.

İstanbul Dışından Ücretsiz Kargo İle Gönderim Yapabilirsiniz

Size en yakın Yurt İçi Kargo şubesine giderek cihazınızı güzelce paketleyip yada kutusuna koyup kargo poşetinin alıcı kısmına Kurumsal anlaşma numaramız olan 147 339 931 yazıp kargo görevlisine teslim edebilirsiniz. Cihazınız servisimize ücretsiz olarak gelecektir. Servisimize ulaşan telefonunuz hakkında destek birimimiz size bilgi vermektedir.

Onarımı biten telefonunuz ödemenize istinaden belirttiğiniz adrese kargolanmaktadır.

Şehir dışından cep telefonu tamiri yaptırmak için gönderim yapmak isteyen müşterilerimizin işlem aşamaları aşağıdaki resimde detaylı olarak anlatılmıştır. Aklınıza takılan tüm sorular için bize telefon numaralarımız yada sosyal medya hesaplarımız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Teknik Servisimize Türkiye’nin 81 ilinden ücretsiz kargo gönderebilirsiniz.
+90 216 353 71 58 yada +90 542 353 71 58 nolu telefonlarımız ile bizimle iletişim kurabilir cep telefonunuzun arızası hakkında fiyat ve durum bilgisi öğrenebilirsiniz.
Detaylı ulaşım bilgilerimize iletişim sayfamızdan erişebilirsiniz.

3e Teknik Servis Hizmetleri

Adres : Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul
Telelefon : +90 216 353 71 58
Cep-WhatsApp : +90 542 353 71 58

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top