Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

iPhone Güncelleme Yapamıyorum

iPhone güncelleme yapamıyorum diyenlerin sayısı özellikle de son güncellemeler ile beraber artış göstermeye başladı. Apple, üretmekte olduğu cihazlar için belirli dönemlerde güncellemeler yayınlamaktadır. Bu güncellemeler ile beraber yeni özellikler de cihazlarda kullanılır hale gelmektedir. Güncelleme işlemi oldukça basit gibi görülüyor olsa da kimi zaman cihaz kullanıcı tarafından güncellenemez. Sorunsuzca güncelleme işleminin yapılabilmesi adına ise bazı detayların üzerinde durmak gerekmektedir.

 

iPhone Nasıl Güncellenir?

  • Kimi durumlarda cihazın yeniden başlatılması iPhone güncelleme yapamıyorum diyen kullanıcılara gerekli çözümü sunmaktadır. Kapattıktan sonra cihaz açılarak güncelleme işlemi yapılabilir.
  • Güncellemenin yapılamamasının bir diğer nedeni ise cihazda yeterli alan olmamasıdır. İOS güncellemesi için ne kadar alan gerektiği öğrenildikten sonra Ayarlar sekmesine ardından da Genel sekmesine basılır ve iPhone Hafıza bölümünden yeterli alan olup olmadığı öğrenilebilir. Alan yoksa cihazda uygulama için yeterli olan açıldıktan sonra tekrar denenmelidir.
  • iPhone cihazlar Ayarlar ya da iTunes ile güncellenebilir. iTunes ile güncelleme yapmak için bilgisayardan iTunes açılır. Ardından cihazın şarjı için kullanılan Lightning kablosu kullanılarak cihaz bilgisayara bağlanır. iTunes penceresinin üst kısmında iPhone butonuna tıklanır ve buradaki Güncelle butonuna basılarak güncellemeye başlanır. Buradan Download and Update sekmesine tıklanması gerekmektedir.
  • Ayarlar sekmesinden güncelleme yapmak için ilgili alanda Genel butonuna basılınca alt kısımda Yazılım Güncellemesi seçeneği vardır. Cihaz şarja takıldıktan sonra İndir ve Yükle butonuna tıklanır.
  • Yeni sürüm ilk çıktığı zaman milyonlarca insan cihazı için güncelleme yapmak ister. Bu durum da sunucuda yoğunluğa neden olur. Dolayısıyla pek çok kişi iPhone güncelleme yapamıyorum sorunu ile karşı karşıya kalır. Dolayısıyla güncellemenin yayınlandığı an işlem yapılması yerine biraz beklenebilir. Böylece sunucu yoğunluğu olmadan güncelleme yapılmış olur.
  • Fabrika ayarlarına döndürmek kimi zaman güncelleme yapılmasına yardımcı olmaz. Bunun için iPhone DFU fabrika ayarlarına döndürülmesi gerekir. Bu işlem ile telefonda yer alan bütün yazılım ve donanım ayarları silinmektedir.
  • Bu işlem de çözümü beraberinde getirmezse, iPhone da donanım sorunu olabilire ve zaman yitirmeden teknik servisimiz ile iletişime geçmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top