Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

iPhone iTunes Bağlanmıyor Ne Yapabilirim?

iPhone iTunes bağlanmıyor ne yapabilirim sorunu hangi model olursa olsun fark etmez, hemen her Apple cihazda karşı karşıya kalınabilecek sorunlardan bir tanesi. Bu sorun genel olarak bilgisayarın Apple telefonu algılamaması durumu olarak da tanımlanmaktadır. iTunes olarak adlandırılan bu program, iPhone cihazlar ile bilgisayar arasındaki köprüdür. Apple’ın geliştirmiş olduğu bu program doğru şekilde çalıştırıldığı takdirde cihaz ile bilgisayar arasında bağlantı başarılı şekilde kurulmuş olacaktır.

 

iPhone iTunes Bağlanmıyor Sorunu Çözümü

Ortaya çıkan iPhone iTunes bağlanmıyor ne yapabilirim sorununun çözümü adına ilk aşamada iTunes programına göz atılması gerekecektir. Çünkü bilgisayarda bulunan bu program eğer ki eski bir sürümse, bağlantı aşamasında sorunlar ortaya çıkabilecektir. Dolayısıyla sorunun giderilmesi adına mutlaka iTunes güncellemesi yapılmalıdır. Güncellemenin yapılmasından sonra bilgisayar yeniden başlatılarak cihazın tekrardan iTunes’a bağlanması sağlanabilecektir.

 

iTunes güncel olduğu halde iPhone ile bağlantı konusunda sorunlar ortaya çıkıyorsa, mutlaka USB kablosunun detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir. Çünkü kablo eski ya da yıpranmış bir durumda ise cihaz ile bilgisayarın bağlanmasını ne yazık ki engelleyecektir. Şimdilerde bağlantının sağlanması adına piyasada çok çeşitli markalar kablo modellerini kullanıcılara sunmaktadır. Ancak bu aşamada seçimin mutlaka dikkatli bir şekilde yapılması gerekecektir. Firmamız ile iletişime geçecek olan kullanıcılar, gerek kablo gerekse adaptör konusunda yaşadıkları sorunların başarıyla çözüme ulaştırılmasını sağlayacaktır.

 

Kimi durumlarda ise iPhone iTunes bağlanmıyor ne yapabilirim sorusunun yanıtı bilgisayarlarda olabilmektedir. Bilindiği üzere bilgisayarlardaki USB girişleri modeline göre farklı sayılardadır. Ve kimi zaman farklı etkenlerden dolayı tüm girişler çalışmaz. Böyle olunca da kablonun takılmış olduğu USB girişinin çalışmaması, bağlantının oluşmamasına neden olur. Sorunun kolayca çözülebilmesi adına bilgisayardan aygıt dışındaki tüm USB aksesuarları çıkartılmalıdır. Daha sonrasında bunların içlerinden bir tanesinin aygıtı tanıyıp tanımadığını görmek adına bütün USB noktaları denenecektir.

 

Bazı virüs koruma yazılımları da kimi durumlarda İOS cihazın zararlı olarak algılanmasına neden olabilir. Bunun sonucunda da iPhone ile iTunes bağlantısını engeller. Virüs yazılım programı devre dışı bırakılarak tekrardan bağlantı kurulması denenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top