Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

iPhone Kablosuz Kulaklık Nasıl Bağlanır?

iPhone kablosuz kulaklık nasıl bağlanır sorusu, özellikle de Apple ve çeşitli markalar tarafından üretilmekte olan kablosuz kulaklıkların ön plana çıkması ile hakkında çok daha fazla cevap aranılan sorulardan bir tanesi olmayı başardı. Kablosuz kulaklıkların kullanım kolaylığını ortaya koyması ile beraber pek çok Apple kullanıcısı bu kulaklıkları alarak cihazlarına bağlanıp kullanmak istiyorlar.

 

iPhone için Kablosuz Kulaklık Bağlama

Kullanıcıların iPhone kablosuz kulaklık nasıl bağlanır sorusuna etkili bir cevap alabilmesi adına ilk aşamada kulaklıklarının açık olması gerekmektedir. Bunun için kulaklığın üzerinde anahtar ya da düğme bulunmaktadır. Kulaklığını nasıl açacağını bilemeyen kişiler, kullanım kılavuzu üzerinden bu konuda daha iyi bilgileri elde edebileceklerdir. Kulaklığın açılması ile beraber Bul ya da Eşleş modu devreye girecektir.

 

Sonrasında ise iPhone menüsü içerisinde yer alan Ayarlar açılır. Bunun ardından açılacak sayfada yer alan Bluetooth sekmesi açılır. Böylece Bluetooth ayarları ekrana çıkar. Buradan Bluetooth anahtarı açık konuma getirtilir. Sonrasında cihaz etrafındaki Bluetooth eşleşmesine açık olan cihazlar ekranda sıralanmaya başlayacaktır.

 

Kablosuz kulaklığın adı ekranda bu aşamada belirecektir. Eğer ki daha öncesinde cihaz ile kablosuz kulaklık hiç eşleşmediyse, “Diğer Cihazlar” başlığı altında görülebilecektir. Cihaz daha öncesinde kulaklığa bağlanmış ise “Cihazlarım” başlığı altında yer almış olacaktır. Cihazın bulunmasından sonra ise üzerine tıklanarak cihazın bağlanması sağlanacaktır.

 

iPhone Kablosuz Kulaklık Bağlanırken Güvenlik Kodu İstenmesi

Bazı kullanıcıların iPhone kablosuz kulaklık nasıl bağlanır sorusuna cevap aramasındaki temel neden, bağlantı esnasında onlardan güvenlik kodu talep edilebilmesidir. Kimi kablosuz kulaklık modellerinde herhangi bir şekilde şifre talep edilmez ve direkt olarak bağlanır. Ancak kimi kulaklıklarda güvenlik amaçlı ilk bağlantı öncesinde güvenlik kodu istenebilmektedir.

 

Böylesi durumlarda ise istenilen güvenlik kodu kulaklığın kullanma kılavuzunda yer almaktadır. Buradan alınacak olan kod ilgili alana girildikten sonra kulaklığın bağlanması sağlanmış olacaktır.

 

Kulaklığın eşleştirmeden çıkartılması adına da yine Bluetooth sekmesinden “Cihazlarım” başlığından cihaz bulunarak üzerine tıklanır. Ardından “Unut” yazan yere tıklanır. Bu kulaklık yeniden bağlanmak istendiği zaman tekrardan aranarak cihaza kaydedilmesi gerekecektir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top