Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

iPhone Mobil Veri Paylaşımı Nasıl Yapılır?

iPhone mobil veri paylaşımı nasıl yapılır konusunda araştırma yapan insanların sayısı her geçen gün artmaya başladı. Apple tarafından her gün güncellenmeye başlanan cihazları ile beraber kullanıcılar bu modelleri çok daha etkili şekilde kullanabiliyor. İnternet kullanımının yaygınlaşması ile beraber artık kullanıcılar yalnızca kendi cihazlarında interneti kullanmıyorlar. Kimi durumlarda çevresindeki kullanıcılar ile mobil veri paylaşımı yapmak istiyorlar. Kimileri mobil veri paylaşımı işlemini yalnızca Android cihazların yapabileceğini düşünüyor. Bundan dolayı da iPhone ile bu işlemi yapmıyorlar. Ancak iPhone model cihazlarda da isteğe göre mobil paylaşım işlemini yapmak oldukça kolay.

 

Adım Adım Mobil Veri Paylaşımı

Kullanıcıların iPhone mobil veri paylaşımı nasıl yapılır sorusuna alacakları cevap ile beraber cihazlarını belirdikleri zaman zarfı boyunca modem olarak kullanabileceklerdir. Mobil veri paylaşım işlemi için ilk olarak Kişisel Erişim Noktası oluşturulması gerekmektedir. Bunun için Ayarlar sekmesi tıklandıktan sonra Hücresel alanı tıklanır. Buradan da Kişisel Erişim Noktası alanına gidilir. Ardından da isteyenlerin katılabilmesi adına yan kısımdaki sürgüye dokunularak açılır.

 

Daha sonrasında bir aygıtın cihaza bağlanması ile beraber durum çubuğu mavi renge geçmektedir. Aynı zamanda kaç tane aygıtın cihaza bağlanmış olduğu da buradan gösterilir. Mobil veri paylaşımı yapılırken güvenlik için yalnızca erişim noktasına isim verilmemelidir. Aynı zamanda mutlaka şifre belirlenmelidir. Böylece sadece şifreyi bilecek olan kişiler aygıta bağlanmış olacaktır.

 

Şifrenin belirlenmesi için Kişisel Erişim Noktası’na gidildikten sonra Wi-Fi parolasına dokunmak yeterlidir. Açılacak olan sayfada kişiden parolalarını oluşturmaları istenecektir. Güvenli bir parola en az 8 karakter uzunluğunda olmalıdır. Aynı zamanda başkalarının parolayı tahmin edememesi adına ASCII karakterler kullanılmalıdır. Bu karakterler ise İngilizcede bulunan bütün büyük ve küçük karakterleri içerir. Aynı zamanda bazı noktalama işaretleri ve 0 – 9 arasındaki rakamlar da ASCII karakterler olarak tanımlanır.

 

Gerçekleştirilecek iPhone mobil veri paylaşımı nasıl yapılır sorusuna cevap alınması sonrasında ise istenildiği zaman bağlantının kesilmesi mümkün olacaktır. Kullanımın sona erdirilmesi istendiği zaman Kişisel Erişim Noktası’nın kapatılması yeterli olacak ve cihazın modem özelliği inaktif edilecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top