Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

iPhone Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

iPhone numara engelleme nasıl yapılır sorusu, istenmeyen aramalar ile karşı karşıya kişilerin aradıkları cevapları içerisinde barındırmaktadır. Akıllı cihazların kullanılmaya başlaması ile beraber artık istenilen herkesi aramak çok daha kolay. Ancak bu durum kimi zaman istenmeyen durumların ortaya çıkmasına neden olabiliyor. Apple da iPhone cihazlarda kullanıcıların istemedikleri aramaları engellemesi adına farklı yöntemleri sunuyor.

 

iPhone Numara Engelleme Yöntemleri

Hızlı bir şekilde iPhone numara engelleme nasıl yapılır sorusuna cevap aramak isteyenler ilk olarak cihaz üzerinden bu işlemleri gerçekleştirebiliyorlar. Bunun için ilk olarak telefon uygulamasına dokunulmalıdır. Sonrasında ise Son Aramalar sekmesine tıklanarak hangi numara ya da kişi engellenmek isteniyorsa onun yanındaki Bilgi sekmesine basılır. Bu aşamada ekrana yeni bir pencere açılacaktır. Pencerede aşağıya doğru kaydırma yapılması ile beraber Bu Arayanı Engelle seçeneğine tıklanmalıdır.

 

Numara engellemesi yapılmak isteniyor ancak arama yerine mesaj olarak cihazda numaranın yer alması durumunda ise Mesajlar sekmesine giriş yapılmalıdır. Daha sonrasında ise numarayla olan yazışmaya gidilir ve üst kısımda bulunan kişi simgesine dokunulur. Burada yer alan Bilgi sekmesine basılarak açılacak pencereden aşağıya doğru kaydırılır. Böylece Bu Arayanı Engelle seçeneğine tıklanır.

 

Diğer bir yöntem ise mobil operatör üzerinden numara engellemedir. Bunun için hattın çevrimiçi işlemler servisi konu hakkında yardımcı olacaktır. Kimileri için kullanılan bu yöntem meşakkatli gibi görülebilir. Ancak kullanılacak yöntem sonrasında akıllı cihazın değiştirilmesi durumunda dahi numara kişiye ulaşamayacaktır.

 

iPhone Modellerinde Engellenen Numaralar Görünür Mü?

İnsanlar iPhone numara engelleme nasıl yapılır sorusuna cevap ararken aynı zamanda bu numaraları daha sonrasında tekrardan nasıl görebileceklerini de merak ediyor. Çünkü kimi durumlarda engellenen numaranın engelinin açılması istenebilmektedir. Bunun için ilk olarak Ayarlar sekmesine girilir. Daha sonrasında ise Telefon ve Engellenen Kişiler sekmesine tıklanır. Numara engelleme işlemi mesajlar üzerinden gerçekleştirildiyse bunun için de Ayarlar sonrasında Mesajlar ve Engellenen Kişiler sekmelerine tıklanmalıdır. Böylece hem engellenen numaralar görülecek hem de istenirse engelleme kaldırılacaktır.

 

Numara engelleme işlemi mobil operatör üzerinden gerçekleştirilmişse, bunun için çevrimiçi servis üzerinden engellemenin kaldırılması mümkün olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top