Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

iPhone Parolamı Unuttum Ne Yapabilirim?

iPhone parolamı unuttum ne yapabilirim diyen kullanıcıların karşılarına pek çok farklı yöntem çıkmaktadır. Ancak bu yöntemlerin büyük bir kısmı ne yazık ki isteklerini yerine getirme konusunda etkili olmamaktadır. Çünkü Apple tarafından ortaya çıkartılan her yazılım güncellemesi ile beraber parolanın olması gerektiğinden farklı şekilde kırıldığı tespiti yapılan cihazlar için ek engeller getirmektedir.

 

Parolası Unutulan iPhone Cihaz İçin Takip Edilecek Adımlar

Kullanıcının iPhone parolamı unuttum ne yapabilirim sorusu için ilk olarak yapabilecekleri şey geri yükleme yapmak olacaktır. Bu aşamada iCloud ya da iTunes yedeği varsa bilgiler geri getirilir ancak bunun dışında tüm kişisel bilgiler silinir. Normalde iTunes’dan geri yükleme yapılırken şife gerekmektedir. Ancak Kurtarma Modu ile şifre kullanmadan geri yükleme işlemi yapılabilmektedir. Bu yöntem kullanılmak isteniyorsa, cihazın tekrardan kurulması için kullanılan Apple kimliği ve şifresi gerekecektir.

 

Kurtarma Modu için ilk olarak cihazın en az %50 oranında şarjı olması gerekir. PC ya da Mac üzerinden eğer açıksa iTunes kapatılır. Daha sonrasında cihaz Lightning bağlantı kablosu ile PC’ye ya da Mac’e bağlanır. Otomatik olarak açılma olmazsa iTunes tekrardan açılır. Sonrasında ise cihaz tekrardan açılır.

 

iPhone X, 8 ya da 8 Plus için; Ses Aç düğmesine basılarak hemen bırakılır. Ardından aynı işlem Sesi Kıs düğmesinde de yapılır. Sonrasında Kurtarma Modu ekranı görülene kadar yan düğmeye basılı tutulur.

 

iPhone 7 ve 7 Plus için; Uyandır/Uyut düğmesi ile Ses Kısma düğmesine aynı anda basılır. Apple logosu görüldüğünde basılmaya devam edilmelidir. Kurtarma Modu görülene kadar düğmelere basılı tutulur.

 

iPhone 6S ve daha önceki modeller için; Uyut/Uyandır düğmesi ile Ana Ekran düğmesine aynı anda basılır. Kurtarma Modu ekranı görülene kadar basılı tutmaya devam edilir.

 

Kurtarma Modu açıldıktan sonra ise “Geri Yükleme” ya da “Güncelleme” seçenekleri ekrana çıkacaktır. Bu aşamada “Geri Yükle” seçeneği seçilmelidir. Böylece cihaz yeniden kurularak tekrardan parola seçimi yapılabilecektir.

 

Bu tarzda bir işlemi kendi kendine yapamayan ya da yapmasına rağmen başarılı olamayanlar ise teknik ekibimiz ile iletişime geçmeleri sonrasında kısa bir sürede cihazın kullanılmasını engelleyen iPhone parolamı unuttum ne yapabilirim sorusuna etkili bir cevap alınmış olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top