Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

iPhone Pil Ömrü Nasıl Öğrenilir?

iPhone pil ömrü nasıl öğrenilir sorusu, Apple marka cihazların kullanımının artması ile beraber en fazla hakkında araştırma yapılan sorulardan bir tanesi. Çünkü gerek kendi telefonlarındaki pil ömrünü öğrenmek gerekse ikinci el cihaz satın almak isteyenlerin bu işlemin nasıl yapıldığını bilmeleri oldukça önemlidir. Böylece cihazın mevcuttaki pil ömrü ile alakalı en net bilgileri elde etmeleri de mümkün hale gelmektedir. Pil ömrü aslında cihazın bataryasının mevcuttaki durumunu kullanıcıya sunmaktadır. Sıfır olarak alınan cihazlarda pil ömrü en üst seviyede olur. Cihazın kullanılmaya başlanması ile beraber atılacak olan yanlış adımların sonucunda pil ömründe düşmeler başlayacaktır.

 

iPhone Pil Ömrüne Nereden Bakılır?

Hangi model olursa olsun fark etmez iPhone pil ömrü nasıl öğrenilir sorusuna cevap almak aslında oldukça kolaydır. Bu aşamada cihazın ayarlarının olduğu kısmın detaylı olarak incelenmesi yeterli olacaktır. Cihazın ayarlar sekmesine girilmesinden sonra burada pil sekmesi yer almaktadır. Buraya tıklanması sonucunda cihazın hali hazırdaki ömrüne ait veri yüzde şeklinde karşınıza çıkacaktır.

 

Bu aşamada pek çok kişinin aklında sağlıklı bir iPhone’da pil ömrünün yüzde kaç olması gerektiği sorusu gelebilecektir. Cihazın herhangi bir sorun olmadan çalışabilmesi adına pil ömrünün %85’in altına düşmemesi gerekmektedir. Bu oranın altına düşmesi sonucunda cihazın kullanımında bazı sorunlar baş gösterir hale gelecektir. Ve pil ömründeki azalma da hız gösterecektir.

 

iPhone Pil Ömrü Uzatmak Mümkün Mü?

Yapılacak incelemeler sonucunda birçok kişinin aklında iPhone pil ömrü nasıl öğrenilir sorusunun yanı sıra pil ömrünün nasıl artacağı sorusu da yer almaya başlamaktadır. Bu aşamada ilk olarak pilin ömrünü düşüren uygulamaların tespit edilerek bunların cihazdan kaldırılması gelmektedir.

 

Buna rağmen pil ömründe bir değişim ortaya çıkmıyorsa, bu aşamada bataryanın değiştirilmesi gerekmektedir. Bunun içinse devreye uzmanlarımız girmektedir. Hangi model olduğu fark etmeden tüm iPhone modellerinde batarya değişimleri oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Yapılacak olan işlemler sonrasında ise cihazınızın kontrolleri yapılacaktır. Herhangi bir sorun olmaması halinde ise teslim işlemi gerçekleştirilecek ve cihazınızı yüksek pil ömrü ile kullanmaya devam edebileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top