Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

iPhone SE 2022 TAM Kapasitesi Açıklandı

Apple Peek Performance etkinliği geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilerek meraklılarına yenilikler ile alakalı bilgileri vermiş oldu. Bu etkinlikte yalnızca Iphone 13 Pro Max ve iPhone 13 için yeni renk seçeneği ortaya çıkmadı. Aynı zamanda 5G destekli IPhone SE 2022, M1 ultra işlemcisi, Mac Studio, Studio Display ve 5. Nesil iPad Air gibi modeller vitrine çıktı. Etkinlikte tüm gözler ise uzun bir zamandır çeşitli iddialar ve sızıntılar ile gündeme gelmiş olan iPhone SE 2022 üzerindeydi.

 

Her ne kadar tasarım konusunda ciddi yeniliklerin ortaya çıkmamasından dolayı her ne kadar hayal kırıklığı ortaya çıkartmış olsa da iPhone SE 2022 ile alakalı özellikler incelendiğinde, kullanıcılarına üst düzey bir deneyim sunuyor. Daha öncesinde RAM kapasitesi ile alakalı açıklamaların yapılmadığı cihaz ile alakalı bu bilgi de etkinlikte açıklandı.

 

iPhone SE 2022 RAM Kapasitesine Dair Güncel Bilgiler

Piyasaya sürmekte olduğu ürünler ile alakalı RAM ve pil detaylarını açıklamayan şirketlerden biri olan Apple, iPhone SE 2022 için de aynı kararı vermişti. Yapılan etkinlikte ise insanlar tarafından merak edilmekte olan RAM konusunda da gerekli bilgilendirmeler yapılmış oldu. iPhone 13 serisinde de tercih edilmiş olan Apple A15 Bionic işlemcisine sahip olan cihazın RAM kapasitesi ile alakalı etkinlik sonunda yayınlanan Xcode 13.3 Release Candidate içinde cihazın 4 GB RAM’i bulunduğunu ortaya çıkartan çeşitli ipuçlarının olduğu belirtildi.

 

Sahip olacağı 4 GB RAM ile beraber iPhone SE 2022, kendi klasmanında yer alan pek çok cihaza nazaran performans anlamında istekleri en iyi şekilde yerine getireceğini de böylece ortaya koymuş oluyor. Cihaza ait batarya bilgileri ile alakalı ise henüz tam olarak bilgi verilmedi. Ancak 15 saate kadar video oynatma, 50 saate kadar ses çalma ve 10 saate kadar online video izleme olanağını kullanıcılara sunacağını belirtiyor.

 

Cihazın 20W ya da daha güçlü adaptör kullanılarak yaklaşık 30 dakikalık süre içerisinde %50’ye kadar şarj olabileceği ve kablosuz şarj özelliği, belirtilen detaylar arasında yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top