Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

iPhone SE’e Rakip Olacağı Düşünülen Sony Xperia Ace 3’ün Bilgileri Sızdırıldı

 Sony, elektronik cihazlar konusundaki popülerliğini akıllı cihazlarda da ön plana çıkartmak adına çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Yapılan araştırmalar ile ortaya koyulan cihazlar ile seviyeyi arttırmayı hedefleyen marka, Xperia Ace 3 ile alakalı çalışmalarını yaparken geçtiğimiz günlerde cihaz ile alakalı özelliklerin bazıları sızdırıldı. Teknoloji meraklıları da zaman kaybetmeden bu özellikleri incelemeye başladı.

 

Sony Xperia Ace 3’ün Sızdırılan Özellikleri

Yakın bir zamanda insanlara tanıtılması hedeflenen Xperia Ace 3 ile alakalı sızdırılmış olan özellikler ağırlıklı olarak görsellikle alakalı. Cihazın görünümü detaylı olarak incelendiği zaman da görülebileceği üzere cihazda gözyaşı modelinde bir çentik yer alıyor. Her ne kadar cihazın parmak izi okuyucusu sağ kısımda bulunuyor olsa da alt çerçeve nispeten rakiplerine oranla biraz daha kalın olması ile dikkatleri çekiyor.

 

Teknik özelliklere bakıldığı zaman ise görülebileceği üzere Xperia Ace 3 5.5 inç ekranla ve 140x69x8.9 mm ölçüleri ile kullanıcıların karşısına çıkarılacak. Birçok akıllı cihaz kullanıcısının cihazı konusunda en fazla araştırma yapmakta olduğu konulardan biri şüphesiz ki kamera oluyor. Bu cihazda ise 13 MP tek bir kamera yer alıyor. 4.500 mAH bataryayı cihazda bulundurması beklenen markanın kullanacağı işletim sistemi ise yüksek ihtimalle Qualcomm Snapdragon 888 SoC tarafından destekleneceğe benziyor. Bir önceki model olan Ace 2 ise orta sınıf işlemci olarak kabul edilen Helio P35 yonga setine sahipti.

 

Ortaya çıkartılacak olan ürünle amiral gemisi modellere nazaran insanlara uygun fiyatlara istedikleri sonuçlara sunacak bir akıllı cihaz sunmayı hedeflemiş olan Sony, Xperia Ace 3 ile beraber bu hedeflerini yerine getirmek istiyor. Her ne kadar cihazın teknik özellikleri ile alakalı çok fazla bilgi sızdırılmamış olsa da fiyat olarak yaklaşık 327 dolar bandında olması öngörülüyor. Rakip olarak gösterilen ve tanıtımı yapılmış olan iPhone SE 3’ün 429 dolardan satışa sunulması göz önüne alındığı zaman fiyat bakımından aralarında ciddi oranda fark var. Xperia Ace 3’ün piyasa çıkış tarihi ile alakalı marka tarafından net bir bilgi ise henüz gelmedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top