Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

iPhone Silinen Fotoğrafları Nasıl Kurtarabilirim?

iPhone silinen fotoğrafları nasıl kurtarabilirim sorusu, fotoğrafları için yedekleme yapmamış olan pek çok kullanıcının hakkında araştırmalarını yaptıkları bir konu. Birçok kullanıcı, ihtiyacı olmadığını düşünerek ya da cihazında yer açmak için fotoğraflarını silerek çözüme ulaşmak istiyor. Ancak daha sonrasında kimi nedenlerden ötürü bu fotoğraflara tekrardan ihtiyaç duyuyorlar. Böylesi durumlarda pek çok kullanıcı fotoğraflara artık ulaşamayacaklarını düşünseler de doğru adımları takip etmeleri halinde silinen fotoğrafları kurtarmak mümkün.

 

iPhone Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Apple cihazlar genel olarak bilgisayarlar ile benzer mantığa sahiptir. Yani nasıl ki bilgisayarlarda silinen şeyler için geri dönüşüm kutusu bulunuyorsa, bu cihazlarda da yakın zamanda silinen fotoğraflara ait klasör yer almaktadır. Burada son 30 günlük süreçte silinmiş olan bütün fotoğraflar yer alır. 31. gün ise buradaki fotoğraflar kalıcı olarak silinir.

 

30 gün için iPhone silinen fotoğrafları nasıl kurtarabilirim diyen kullanıcılar ilk olarak Fotoğraflar uygulamasını açmalıdır. Sonrasında Diğer Albümler listesi aşağıya doğru kaydırılarak Son Silinenler klasörü açılır. Buradan istenilen fotoğraflar seçilerek “Kurtar” sekmesine tıklanır.

 

Fotoğrafların tamamen silinmesi durumunda ise bunların geri getirilmesi adına yedekleme üzerinden geri yükleme işlemi yapılabilir. Lakin bu durumda yalnızca fotoğraflar geri yüklenmeyecektir. Aynı zamanda uygulamalar, mesajlar, veriler gibi her şey de tekrardan cihaza yüklenecektir.

 

Cihaz yedeklemesi için iCloud kullanılmışsa ilk aşamada cihazın fabrika ayarlarına geri döndürülmesi gerekir. Ardında da iCloud üzerinden geri yükleme işlemi yapılabilir. Böylece fotoğrafların geri gelmesi sağlanır. Sonrasında cihaz üzerinden arzu edilen güncelleme işlemleri yapılarak kullanımına devam edilir.

 

iTunes ile iPhone silinen fotoğrafları nasıl kurtarabilirim sorusuna cevap aramak için cihaz bilgisayara ya da Mac’e bağlanır. Sonrasında sol üst köşedeki iPhone simgesine tıklanır. Özet ve Yedeklemeyi Geri Yükle seçeneklerine tıklandıktan sonra geri yükleme işlemine başlanır.

 

Tüm bunlar ile istediği sonuçları alamayanlar ise teknik servisimiz ile iletişime geçebilirler. Bu sayede kullanılacak olan özel programlar ile silinen fotoğrafların cihaza geri yüklemesi yapılacaktır. Gerçekleştirilen bu işlem cihaza zarar vermeyeceği için cihazın kullanımına kalındığı yerden devam edilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top