Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

iPhone Uyku Modu Nasıl Kapatılır?

iPhone uyku modu nasıl kapatılır sorusu, bu modu aktif olarak kullanmak isteyen pek çok kullanıcı tarafından hakkında araştırma yapılan sorulardan bir tanesi. Apple tarafından kullanıcılarına sunulan bu mod ile beraber uyuma ve uyanma zamanlarını ayarlama imkanına sahip olabilecektir. Uyku modunun açık olması durumunda cihazın kullanımı kısıtlanmaktadır. Dolayısıyla arama olması durumunda cihaz ulaşılamaz olacaktır.

 

iPhone Uyku Modunu Düzenleme ve Kapatma

Apple tarafından kullanıcılarına sunulmuş olan bu mod pek çok farklı açıdan özeleştirileştirilebilmektedir. Aktif bir şekilde bu modu kullanan kişiler geçici olarak iPhone uyku modu nasıl kapatılır sorusunu çözmek için ilk aşamada menüden “Sağlık” uygulaması açılır. Açılacak olan sayfada “Göz At” butonuna basılmasından sonra “Uyku” sekmesi açılır. Bu aşamada durdurulmak istenilen uyku planına tıklanır. Sayfanın içinde “Ayrıntılı Plan ve Seçenekler” diye bir yazı bulunmaktadır. Buna tıklandıktan sonra sayfanın en başında yer alan “Uyku Planı” butonu pasif hale getirilir.

 

Aynı sayfanın içerisinde uyku saatlerinin düzenlenmesi adına gerekli işlemler yapılabilmektedir. Ayrıca uyku modunun açık olduğu zaman dilimi içerisinde cihazın hangi modda beklemesi isteniyorsa da yine özel olarak ayarlanabilmektedir.

 

iPhone Uyku Modunu Kalıcı Şekilde Kapatmak

iPhone kullanıcıların bir kısmı, uyku modunu kalıcı bir şekilde kapatmak isterler ancak bunun mümkün olup olmadığı hakkında tam olarak bilgi sahibi değillerdir. Kalıcı olarak iPhone uyku modu nasıl kapatılır sorusuna cevap alınırken bilinmesi gereken en önemli şey ise bu işlem oldukça kolay olup işlemin yapılmasından sonra tekrar geri alınamamasıdır. Yani daha sonrasında uyku modu oluşturmak için sil baştan uygulamanın kurulması gerekmektedir.

 

Kalıcı olarak modun kapatılması için ilk olarak cihaz açılarak menüden “Sağlık” uygulaması açılır. “Göz At” tuşuna basılarak “Uyku” sekmesine giriş yapılır. Ardından silmek istenilen uyku planına tıklanır. Uyku planının içerisinde “Ayrıntılı Plan ve Seçenekler” yazısı tıklanır. Burada “Düzenle” yazısı bulunmaktadır. Bu sayfanın en aşağısına indirildiği zaman burada “Uyku Planını Sil” butonu yer almaktadır. Buna tıklandıktan sonra uyku modu kapatılacak ve tekrardan aktifleşmeyecektir. Daha sonrasında isteğe göre yeni plan oluşturulabilecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top