Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

iPhone XR Ekran Tamiri

Apple, piyasaya sürmüş olduğu cihazlar ile her zaman teknoloji meraklılarına istediklerini vermeyi hedeflemekte. iPhone XR da ilk olarak üretildiği zamandan itibaren gelen eklentilerle beraber ön plana çıkmayı başarıyor. Uygun fiyatı ve çok daha fazla özelliği ile bu cihaz her zaman en fazla talep edilen cihazlardan biri olacağa devam edecek gibi görülüyor.

 

Cihaz Tasarımı

Her ne kadar Apple, akıllı cihaz tasarımı konusunda çok fazla yenilik yapmayan bir marka olsa da iPhone XR altı farklı renk seçeneği ve tasarımındaki ufak farklılıklar ile etkileyici bir görünüme sahip.

 

Beyaz, siyah, sarı, mercan, kırmızı ve mavi cam arka yüzeyinin yanı sıra cihazın yan kısımları arka yüzey ile uyumlu olması adına alüminyum bantla çevrili. Selfie kamerası ise ön kısma çentikle yerleştirilmiş. Bu kamera sayesinde selfi ve portre çekimleri yapılırken aynı zamanda Face ID kullanılabiliyor.

 

Cihazın Ekranı

6,1 inç Liquid Retina LCD ekran, hali hazırda piyasada kendi ile aynı sınıftaki telefonlara göre çok daha renkli ve parlak ekran deneyimini sunmayı başarıyor. Görüntü kalitesi anlamında da kullanıcılarına istediklerini başarılı şekilde veriyor.

 

Cihazın Ses ve Kamera Özellikleri

Çift hoparlör bulunan cihazda seslerin birbiri ile karışmaması adına özel bir sistem kullanılıyor. Böylece bir yandan müzik dinlenirken diğer yandan navigasyon gibi sesli uygulamalar açıldığı zaman gelen bildirimin net olarak duyulması mümkün oluyor.

 

Cihazda yer alan arka kamera gölgelerde çok daha net vurgular yaparken geniş açılı kamera sensörü ile muhteşem çekimlerin yapılması sağlanıyor. Kamerada bulunan derinlik sensörü ile oldukça iyi sonuçların ortaya çıkması adına istenilenlerin elde edilmesi sağlanıyor. Kamera, düşük ışıklı olan ortamlarda dahi son derece etkileyici sonuçları ortaya çıkartıyor.

 

7 MPön kamerası Selfie çekimleri için portre modunu kullanıyor. Böylelikle arka plan istenildiği gibi bulanık hale getiriliyor. Bununla beraber aydınlatma ve derinlik efekti ile de fotoğraf çekimi için değişiklikler yapılabiliyor.

 

Cihaz Performansı ve Pil Durumu

A12 Bionic işlemci kullanılan iPhone XR, sınıfının en hızlı cihazı. Snapdragon 855 işlemcisi ile kendi sınıfındaki cihazlar arasında kalitesi ve hızı ile farkını ortaya koymayı başarıyor.

 

Uzun pil ömrü ise cihazı XS modelinden ayıran önemli bir özellik. Kesintisiz 11 saatlik web sörfü yapmaya imkan tanıyan bataryası ile XS’e oranla 1 saat daha fazla dayanıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top