Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Kapandıktan Sonra Açılmayan iPhone İçin Ne Yapılmalı?

Günümüzde artık akıllı cihazlar insanların olmazsa olmazı konumunda. Pek çok kişi daha sabah kalkar kalkmaz ilk olarak telefonlarını ellerine almayı alışkanlık haline getirmiş durumda. Fakat her zaman bu cihazlar istenilenleri kullanıcılara vermiyor. Ve kimi kullanıcılar iPhone açılmıyor sorunu ile karşı karşıya kaldıktan sonra ne yapacağını bilemiyorlar.

 

Paniklemeden Atmanız Gereken Adımları Atın

Birçok kullanıcı, iPhone açılmıyor sorunu ortaya çıkınca cihazlarını bir daha kullanamayacakları düşüncesine sahip oluyorlar. Gerçekte ise ilk aşamada bazı detayların üzerinde durulmalı, bunlara rağmen sorun çözülmezse alanında uzman isimler ile iletişime geçilmelidir. İlk aşamada iPhone birkaç dakika şarj edilmelidir. Çünkü kimi zaman cihazın şarjı fark edilmeden bitiyor ve bundan dolayı kapandıktan sonra açılmıyor.

 

Şarj olup olmadığının net olarak kontrol edilmesi sonra yapılacak ikinci şey ise cihazı yeniden başlatmak olmalıdır. Bunun için iPhone’un sağ kısmında yer alan tekli düğmeye birkaç saniye boyunca basılı tutulması gerekir.

 

Cihazı Fabrika Ayarlarına Döndürün

Cihazın açılmaması halinde atılacak olan diğer adım ise Windows ya da Mac üzerinden cihazı yedeklemek olacaktır. iPhone açılmıyor sorunu için bu yöntem denenmek istendiği zaman verilerin yedeklenmiş olmasına dikkat edilmesi gerekir. Cihaza bilgisayarın bağlanması sonrasında ikonun görülmesi ile beraber buna tıklanarak iTunes içerisinde bulunan geri yükleme seçeneklerinden biri seçilebilir.

 

iPhone Kurtarma Modu

Telefonun cihaza bağlanmasından sonra Uyut/Uyandır ile Ana Ekran butonlarına en az 10 saniye aynı anda basılmalıdır. Apple logosu ile kurtarma modu ekranı görülene kadar butonlara basılmaya devam edilmelidir. Bu aşamada güncelleme ya da fabrika ayarları modu arasından seçim yapılabilir. Eğer ki güncelleme seçeneği işaretlenirse iTunes cihaza ait olan bütün verileri geri yükleyecektir.

 

Tüm Bunlar İşe Yaramazsa?

Atılması gereken tüm adımların atılmasına rağmen iPhone açılmıyor sorunu devam ediyorsa artık kişi tarafından yapılabilecek başka bir alternatif yoktur. Bu aşamada hiç vakit kaybetmeden uzmanlarımız ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Cihazın neden açılmadığın belirlenmesi adına ekibimiz dikkatlice inceleme yapacak ve buna göre gerekli adımları atarak tekrardan açılarak kullanımına devam edilmesini sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top