Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Katlanabilir Google Pixel Hangi Özelliklere Sahip Olacak?

Katlanabilir telefonlar özellikle de son dönemlerde kullanıcıların hakkında en fazla araştırma yaptıkları konulardan bir tanesi. Markaların da bu konudaki çalışmalarını hızlandırması ile beraber artık ilerleyen dönemlerde kullanıcılar katlanabilir telefonlar ile çok daha fazla karşılaşacak. Google da geçtiğimiz aylarda Pixel 7 ailesini tanıtmasından sonra çalışmalarını hızlandırdı. Şimdilerde ise Mayıs ayında sızdırılmış olan Google Pixel modelinin üretime girdiği iddia ediliyor.

 

Google Pixel Fold ve Pixel 7 Ultra Ortaya Çıkartıldı

Her ne kadar Samsung, katlanabilir akıllı telefon pazarının lider ismi olsa da Google bünyesinde yapılan çalışmalar da dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Ortaya çıkartmış olduğu Pixel 7 ve Pixel 7 Pro modelleri ile Android dünyasında yeni bir sayfa açmayı başarmış olan Google, şimdilerde ise katlanabilir telefon dünyasına girerek burada da en başarılı sonuçları elde etmeyi hedefliyor.

 

Daha öncesinde Google kamera uygulamasında cihaz görülmüştü. Çin’den gelmekte olan yeni bilgilere göre Google Pixel Fold ya da Pixel Notepad ismi verilecek olan modelin üretime girmiş olduğu ortaya koyuldu. Bununla beraber elde edilen bilgilere göre cihazın üretiminin Apple’ın ortağı olarak da bilinen Foxconn tarafından gerçekleştiriliyor.

 

Yatay bir şekilde katlanabilme özelliğine sahip olacak Google akıllı cihaz modelinin, tasarım konusunda Oppo Find N’ye benzeyeceği de söylentiler arasında kendine yer buluyor. Elde edilen bu bilgilere göre cihaz, Galaxy Z Fold gibi uzun bir ekrana sahip olmayacak. Gelen sızıntılar incelendiği zaman, Google Pixel Fold modelinde 5.85 inçlik katlama ekranı bulunacağı görülebiliyor.

 

Kamera konusunda ise Google Pixel Fold için ikili kuruluma gidileceği söylentiler arasında yer alıyor. Pixel 5’te yer alan 12.2 megapiksel + 16 megapiksel kamera seti yine bu cihazda da kendine yer bulabilir.

 

Bununla beraber Google Pixel Fold’un yanı sıra marka, Pixel 7 Pro’dan çok daha güçlü ve Pixel 7 Ultra ismini verdiği bir amiral gemisinin de geliştirme çalışmalarını yaptığı da söylentiler arasında. Seramik gövdeye ve 2K ekrana sahip olacak Pixel 7 Ultra, 50 megapiksel ISOCELL GN1 periskop sensörüne ve 100 megapiksel ana kamerayı içerisinde bulunduracak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top