Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Kırık Ekranlı Cihazda USB Hata Ayıklama Ekranı Nasıl Açılır?

USB debugging yani USB hata ayıklama modu özellikle de ekranı kırılmış olan cihazlarda yedeklenmemiş olan dosyaların ver verilerin aniden ortaya çıkan sorunlarda başarılı şekilde kurtarılabilmesi adına oldukça önemlidir. Akıllı cihazların kullanımlarını engelleyen arızaların ortaya çıkması halinde akıllı cihazlarda var olan verilerin geri kazanılabilmesi adına aktarım imkanı bulunmaktadır. Türkçe dil desteği olan cihazlarda USB hata ayıklama olarak adlandırılan bu işlem, aynı zamanda USB Debugging olarak da bilinir. Verilerin bilgisayar ortamına aktarılmasını sağlayan bu transfer merkezi özellikle de ekranı kırık olan cihazlarda hayati bir öneme sahip olmaktadır.

 

USB Hata Ayıklama Modu Nasıl Aktive Edilmektedir?

Her ne kadar hata ayıklama modu cihazlarda standart şekilde bulunuyor olsa da bu modun kullanılabilmesi için aktif edilmiş olması gerekmektedir. Aktive etmek adına ise cihazın ayarlar menüsündeki geliştirici seçenekleri aktif edilmelidir. Kimi kullanıcılar için bu işlem oldukça zor gibi görülebilmektedir. Lakin Menü içerisinden Ayarlar sekmesine tıklanması ile beraber Sistem ve Telefon Hakkında yazan bölüme gelinerek bu konuda adımlar atılmaya başlanmış olur. Sonrasında Derleme Numarasına 7 kere tıklanması gerekir.

 

Böylelikle geliştirici seçenekleri menüsü otomatik olarak menüye eklenmektedir. Daha sonrasında Ayarlar menüsüne dönülerek geliştirici seçenekleri açılabilmektedir. Burada USB hata ayıklama modu aktif hale getirildiği zaman bilgisayara veri aktarımı için gerekli şeyler hazır hale gelecektir.

 

Veri Kurtarma İşlemini Kimler Yapabilir?

Akıllı cihazların artık çok daha fazla önemli bir hale gelmesi ile beraber artık bu cihazlarda meydana gelebilecek olan en ufak bir sorun beraberinde ciddi durumları getirebilmektedir. Özellikle de ekranı kırık olan bir cihazda gerekli işlemleri yapmak kolay olmayacak ve bu durumda servis desteği gerekebilecektir.

 

Her ne kadar internette de verileri bilgisayara aktarmak için farklı programlar olsa da bu programlar arasından seçim yapmak adına cihazın özelliklerinin iyi bir şekilde bilinmesi ve atılacak adımlar hakkında bilgi sahibi olunması gerekir. Herhangi bir sorunla karşılaşmadan verilerin bilgisayara aktarılması adına mutlaka alanında uzman isimler ile iletişime geçilmesi gerekir.

 

İşlevsiz bir ekrana sahip cihazda USB hata ayıklama modu aktif hale getirilerek gerekli verilerin aktarılması işlemi cihaz modeline ve ekranın değişip değişmeyeceğine göre fiyat bakımından değişim göstermektedir. Bu konuda en iyi sonuçları elde etmek adına alanında deneyimli teknik ekibimiz ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top