Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Merakla Beklenen Yeşil iPhone 13’ler İlk Kez Görüntülendi

Apple, her geçen gün ortaya çıkartmakta olduğu birbirinden yeni cihazları ile insanlara en iyisini verme hedefine kaldığı yerden devam ediyor. Sahip olduğu özellikler ile sınırları zorlamayı başaran M1 Ultra işlemciyi ilk kullanan bilgisayar olan Mac Studio’nun duyurulması ile beraber bilgisayar dünyasında büyük bir heyecan ortaya çıktı. Apple 8 Mart etkinliğinde duyurulan bu bilgisayarın yanı sıra ön plana çıkan şeylerden bir diğeri de iPhone 13 için ortaya çıkartılmış olan yeşil renk alternatifi oldu. İki farklı tonun kullanılmakta olduğu modellerde 13 Pro ile 13 Pro Max için köknar yeşili gelirken iPhone 13 ve 13 Mini içinse yeşil geldi.

 

Kullanıcılar ile ilerleyen zamanlarda buluşacak olan iPhone 13 yeşil renk seçenekleri ilk olarak Twitter üzerinden bir kullanıcının yapmış olduğu paylaşım ile ortaya çıktı.

 

Yeni iPhone 13’ler Ortaya Çıkmaya Başladı

Kullanıcılara sunulmuş olan yeşil renk seçeneği detaylı olarak incelendiğinde de görülebileceği üzere daha çok koyu tonlara sahip. Ancak iPhone 13 Pro serisindeki Köknar yeşili, daha öncesinde iPhone 11 ile ortaya çıkmış olan Midnight Green yani gece yeşili ile benzer tonlara sahip görünüyor. Genel olarak Apple tarafından sürekli geliştirilerek yükseltilen iPhone modellerinde ilk aşamada belirli renklerdeki modeller kullanıcılara sunuluyor olsa da daha sonrasında yeni renkler de eklenebildiği görülmüş bir durum.

 

Geçen sene yine aynı ay gerçekleştirilmiş olan etkinlikte ise bu sefer iPhone 12 için mor renk duyurulmuştu. Farklı renkler ile kullanıcılara sunulmuş olsa da yeşilin tonları ile satışa çıkan iPhone 13 serisine ait modellerde renk alternatifinin dışında donanım olarak bir fark olmuyor. Fiyat bakımından ise normal şartlarda sabit kalacakken Apple tarafından 8 Mart tarihinde yapılan zam ile beraber iPhone 13 Pro için başlangıç fiyatı 24.999 TL iken iPhone 13 Pro Max’in başlangıç fiyatı ise 27.999 TL.

 

Yeşil renge sahip olan iPhone 13 serisine ait modeller arasından seçim yapmak isteyenler için Türkiye’de 18 Mart tarihi itibari ile ön siparişler alınmaya başlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top