Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Neden Yeni Telefon Almalıyım?

Neden Yeni Telefon Almalıyım?

Yeni telefon almak maliyetli olduğu kadar verilerinizin taşınması ve uygulamalarınızın yeni telefonlarınıza adapte olması sebebi ile bütçenizi ve vaktinizi biraz zorlayabilir. Bunun yanında telefonlarınızın yeni veya güncel olması sizin iş veya özel hayatınızı kolaylaştıracaktır.

Cep telefonlarımız artık teknolojinin gelişmesi ile artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası oldu. Sürekli gelişen ve güncellenen uygulamaları ile haberleşme ve sosyal medya etkin olarak kullanılmaktadadır. E-devlet uygulmalarının tamamının mobil telefonlarımıza entegre etmesi sebebi ile hastaneden randevu alabilmekte, veri borçlarımızı veya mahkeme dosyalarımızı kontrol ederek zaman kazanmaktayız. Kariyer sitelerinin uygulamaları ve İş-Kur’un da bu platforma girmesi ile iş başvurularımıza kadar yapabilmekteyiz.Hayatımızın bu denli kolaylaşması sağlayacak bu uygulamalar her ne kadar hayatımızı hızlandırmamızı sağlasada artık zaman hepimiz için çok önemlidir. Eskiden günler alan bu tür işlemlerimze artık telefonlarımızdan girerken sabırsızlanıyoruz. İşte “Neden Yeni Telefon Almalıyım?” sorusu bu aşamada devreye giriyor.

Sürekli gelişen ve güncellenen uygulamaların nedeni ile artık eskiyen telefonlarımız da bu uygulamaların geç açılmasına neden olmaktadır ve bu nedenle telefonlarınızın değişmesi gerekmektedir. Telefonlarınızı değiştirmeniz gereken diğer sebepler aşağıdaki gibidir.

Telefonlarımızı Değiştirmeniz gereken diğer sebepler;

1. Telefonlarınızın Darbe Alması;

Telefonlarınızın darbe almış olması aslında telefonunuzun değişmesi anlamına gelmez. Genellikle darbe kaynaklı oluşan sorunlar ekranın veya ekran camının kırılmasıdır. Tamir edilmesi yeterli olabilir. Ancak olası Anakart sorunlarınızın tamiri mümkün olmaya bilir. Bu gibi bir durumda yeni telefon ve cihazınızın değişmesi gerekecektir.

2. Sıvı Teması:

Sıvı teması cihazlarınızın sadece suya düşmesi  veya üzerine su dökülmesi anlamına gelmemektedir. Islak elle telefonlara dokunmak, yağmurlu havada telefon ile konuşmak ve nemli rutubetlir bir ortamda bulunması sıvı teması ile cihazlarınızın anakartına zarar verebilmektedir.

Yeni model akıllı telefonların bataryaları entegre batarya olması nedeni ile sıvı ile temas etmesi halinde batarya içerisinde kalan enerji su ile birleştirğinde anakart üzerinde oksitlenmeye neden olmaktadır. Oluşan bu oksitlenme cihazda kalıcı hasara sebep vermektedir.

3. Android ve İOS Güncellemeleri;

Neden Yeni Telefon Almalıyım? Neden Yeni Telefon Almalıyım?Neden Yeni Telefon Almalıyım? Neden Yeni Telefon Almalıyım?

Cep telefonu uygulamalarının zaman içerisinde ve sürekli kendilerini güncellemesi belli bir süre sonunda Android ve İOS tabanlı telefonlarınızın yazılım sorunu olmasına sebep olmaktadır. Bu sistemler  sürekli geliştiğinden ve yeni özellikler geldiğinden dolayı belirledikleri versiyonların altına daha güncelleme desteği çıkartmamakta ve gücelleme gelmeyen eski versiyonların yazılımsal sorunları ortaya çıkmaktadır. Eski cihazlarınızın yavaşlaması, bazı uygulamalara artık girmemesine neden olmaktadır.

Bahsettiğimiz nedenler haricinde telefon yenilemek tabiki sizin bütçeniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda olacaktır. İhtiyaçlarınız doğrultusunda eğer ikinci el bir telefon almak isterseniz ilgili yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top