Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

OnePlus Nord 2T Tasarım ve Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı

Uygun fiyatlara etkileyici akıllı cihaz arayışına girenlere istediklerini vermeyi hedefleyen OnePlus Nord2T, yapılan çalışmaların ardından yakın bir zaman içerisinde piyasaya sürülecek. Ancak son dönemlerde cihaza ait tasarım ve teknik özellikler sızdırıldı. Elde edilmiş olan görüntülere bakılırsa marka, tasarım için klasikten ziyade daha etkileyici bir tasarımı tercih etmişe benziyor.

 

OnePlus Nord 2T Olası Teknik Özellikleri

Orta üst segment akıllı cihazlar arasında yer alması planlanan OnePlus Nord 2T, 6nm fabrikasyon sürecinden geçmekte olan Dimensity 1300 işlemci ile insanların karşısına çıkacak. Cihazın işlemcisi aynı zamanda 3 adet 2.26 GHz Cortex-A78, 4 adet 2GHz Cortex-A55 ve 1 adet 3GHz Cortex-A78 çekirdeklere sahip. Bununla beraber işlemcinin grafik ihtiyacı ise Arm Mali GPU ile sağlanacak.

 

Akıllı cihaz kullanımı esnasında insanların yaşadıkları en büyük sorunlardan bir tanesi şarj. Her ne kadar bu cihazlar ile çok fazla işlem yapılabiliyor olsa da yüksek şarj tüketimi bu aşamada büyük bir sorun ortaya çıkartıyor. PnePlus Nord 2T 80W ya da 65W şarj desteği olan 4.500 mAh pil ile insanlara sunulacak.

 

Cihazın arka kısmında 50 megapiksel ana kamera yer alırken bunun yanı sıra 8 megapiksel ultra geniş açılı kamera ile 2 megapiksel monokrom kamera da yine bulunacak. Ön kısmında da 32 megapiksel özçekim kamerası bulunacak. Böylece hem fotoğraf hem de video çekimi esnasında kullanıcılar en canlı görüntüleri yakalayacak.

 

Depolama konusunda da OnePlus Nord 2T kullanıcılarına istediklerini en iyi şekilde vermeyi hedefliyor. 8 GB RAM ile 128 GB depolamaya sahip olacak cihazın şimdilerde son kontrolleri yapılıyor. Nisan ya da Mayıs aylarında piyasaya girmeye hazırlanan cihazın fiyat bandı ise 400 – 500 dolar aralığında olacak.

 

Senenin ilk amiral gemisi olarak tanımladığı OnePlus 10 Pro’nun tanıtımını yapmış olan şirket, özellikle de OPPO ile işbirliği yapmasıyla beraber akıllı cihaz pazarındaki yerini sağlamlaştırmayı başardı. Şimdilerde ise yeni çıkartacağı cihaz ile beraber var olan popülerliğini en iyi şekilde korumayı hedefliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top