Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Oppo A74’ün Özelliklerini Keşfedin

Uygun fiyatlı akıllı cihaz arayışına giren insanlar, Oppo A74 ile bu konuda aradıklarını en iyi şekilde bulabiliyorlar. Var olan özellikleri ile de neden böylesine ön planda olduğunu da kanıtlamayı başarıyor.

 

Oppo A74 Tasarım Detayları

Aynı segmentteki cihazların aksine bu cihaz 6,5 inç ekran sahip. Çok daha ince bir çerçeveye sahip olması sayesinde geniş bir ekran tasarımını kullanıcılarına sunuyor. Arka yüzeyde ise griden siyaha doğru bir geçiş bulunuyor. Böylece cihaz istediği etkileyici görünüme erişiyor.

 

128 GB depolama alanı bulunan cihaz aynı zamanda microSD kart desteğini de sunuyor. Bu sayede kullanıcılar Oppo A74 kullanımı esnasında cihazın hafızası yetmemesi durumunda harici kart ile depolama alanını yükseltebiliyorlar.

 

Kullanıcılara cihaz ile sunulan diğer bir özellik de parmak izi okuyuşu. Ekran içi parmak izi okuyucusuyla beraber cihazı açmak çok kolay.

 

Oppo A74 Ekran Detayları

90 Hz ekran yenileme hızı olan cihazın ekranı da 1080×2400 LCD özelliklere sahip. 1080p ekran çözünürlüğü ile beraber metinler çok daha net bir şekilde görülüyor. Aynı zamanda çok daha sabit renkler ön plana çıkıyor.

 

Oppo A74 Kamera Detayları

Ön kısımda selfie kamerası ve arkadaki 4 kamera ile cihaz, Oppo A54 ile benzer özelliklere sahiptir. Standart 48 MP kamera ile beraber 8 MP ultra geniş kamera da yine cihazda yer alıyor. Aynı zamanda Oppo modellerinde yer almakta olan standart ikili kamera da yine cihazda bulunuyor.

 

8 MP ultra geniş özellikli kamerası, kullanıcılara oldukça etkili performans sunuyor. Hem ultra geniş açıda hem de yakınlaştırma ile yapılan çekimler sorunsuz bir şekilde yapılabiliyor.

 

Oppo A74 Performans ve Yazılım Detayları

Android 11 güncellemesine sahip olan Oppo A74 için ColorOS 11 yazılımı kullanılıyor. Snapdragon 480 işlemci çipi ile beraber yüksek performanslı oyunlar orta ayarlarda çalıştırıldığı takdirde ortaya başarılı sonuçların çıkması sağlanmış oluyor.

 

Oppo A74 Pil Detayları

Aynı segmentteki cihazlardaki gibi Oppo A74 için de 5.000 mAh kapasitede pil kullanılıyor. Var olan bu pil, bir günlük kullanım için yeterli olabilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top