Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Petal Search ile Alakalı Detaylar

Amerika Birleşik Devletleri ile Huawei arasında yaşanan sıkıntıların ardından marka pek çok farklı alanda çeşitli kısıtlamalarda karşı karşıya kaldı. Google Play hizmetlerini cihazlarında kullanamayan marka, var olan bu durumun önüne geçmek adına ise 2020 yılında Petal Search ismini verdiği arama motorunu kullanıcılarına sundu. Kullanıcılar da şimdilerde bu arama motoru ile alakalı detayları merak ediyor.

 

Kullanıcılar Petal Search ile Neler Yapabilecek?

Kısıtlamalardan ötürü kimi uygulamaları indiremeyen kullanıcılar için AppGallery ve diğer üçüncü kaynaklar üzerinden sonuçları bir araya getirmeyi başaran Petal Search, bir uygulamanın aranması esnasında güvenilir uygulama mağazalarından gelmekte olan sonuçları da arama sonuçlarına ekliyor.

 

AppGallery ile entegre olarak çalışan Petal Search, üçüncü taraf olan yazılım kaynakları arasında ise APKMirror, Aptoide, APKPure, APKMonk, APKCenter ve Uptodown gibi farklı noktaları da kullanıcılarına sunuyor. Bu sayede Google Play Store üzerinden çeşitli kısıtlamalara maruz kalan Huawei kullanıcıları, cihazlarına var olan uygulamaların APK’larını sorunsuzca indirebiliyor.

 

Marka, var olan arama sonuçlarından çıkan APK’ların kendilerine ait güvenlik kontrollerinden geçirdiğini belirtiyor. Bu sayede kullanıcılar istemiş oldukları uygulamaları güvenli olarak indirebiliyor. Lakin bilinmesi gereken şey uygulamaların orijinal olmadığı. Uygulamaların hemen hepsinin APK’sı bulunuyor. Fakat bunların düzgün olarak çalışabilmesi adına Google Play hizmetlerine ihtiyaç duyulabiliyor. Kimi banka uygulamaları verimli şekilde kullanılamadığı gibi aynı zamanda Google Haritalar uygulaması indirilebiliyor olsa da program içinde veri kaydedilmesine de izin verilmiyor.

 

Uygulama bulma ile alakalı özelleştirilmiş bir arama motoru olma özelliğine sahip olan Petal Search, bununla beraber görsel, müzik, haber, uçak biletleri, otel rezervasyonları, spor etkinlikleri gibi aramaların gerçekleştirilmesine de olanak sağlıyor. Kullanıcılar bu arama motorunu kullanarak ters görsel aramalarını da gerçekleştirebiliyor. Galerinde ya da o an çektikleri görselleri aratıp benzer sonuçları arama motorlarında bulabiliyorlar.

 

Huawei kullanıcıları Petal Search kullanıma başlamak için App Gallery mağazasından indirme işlemini yapabiliyor. Her ne kadar bazı konularda dezavantajları içerisinde barındırıyor olsa da yapılan geliştirmeler ile beraber kullanıcıların isteklerinin en iyi şekilde yerine getirilmesi adına gerekli olan tüm adımlar atılmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top