Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Pixel 6a Henüz Satışa Çıkmadan Marketplace’te Listelendi

Google, akıllı cihazlar ile alakalı yapmakta olduğu çalışmalar ile sektörde başarılı adımlar atmayı hedefliyor. Önceki ay düzenlenmiş olan I/O 2022 konferansında bu amaçla yeni ürünlerini tanıtmış olan Google, son zamanlarda ise farklı sıkıntılar ile karşı karşıya kalmış durumda. Şirketin etkinlik zamanı vitrine çıkartmış olduğu Pixel 6a ve Pixel 7 serisi ile alakalı her geçen gün yeni sızıntılar ortaya çıkmaya devam ediyor. En son olarak Pixel 6 Facebook Marketplace’te listelenmesi ile gündemde.

 

Google Pixel 6a İkinci El Piyasasında

Tanıtımı yapılmış olan Google Pixel 7 modeline ait olan prototip, bir önceki hafta ünlü e-ticaret sitesi eBay’de açık arttırma yöntemi ile satışa çıkartılmıştı. Kısa bir süre sonrasında ise Pro’ya ait olan canlı görüntü de Slashleaks tarafından paylaşıma açıldı. Birkaç gün geçmesi ile beraber ise sosyal medya platformlarından TikTok üzerinden Pixel 6a kutu açılış videosunun ortaya çıktığı görüldü. Son olarak ise yine Pixel 6a, Facebook Marketplace üzerinden satışa konuldu. Cihaz 21 Temmuz tarihinde Amerika Birleşik Devletleri ve Japonya’da ön satışa çıkacak. 28 Temmuzda ise genel satışa çıkması planlanıyor. Lakin çıkışına henüz süre varken Facebook Marketplace üzerinden listelendi. Kısa bir süre sonrasında ilan kaldırılmış olsa da bu durum yeni görüntülerin ortaya çıkmasının önüne geçemedi.

 

Google Pixel 6a Özellikleri

Tensör, 5 nanometre işlemciye sahip olacak Pixel 6a ekranı ise 6.1 inç büyüklükte olup 424 ppi ve 1080×2400 çözünürlük ile kullanıcıların karşısına çıkacak. 6 GB ve 8 GB RAM opsiyonları olacak cihazın depolama kapasitesi ise 128 GB. Cihazın hem ön hem de arka kısmında kamera bulunuyor. Ön kamera 8 megapikselken arkada ise 12 megapiksel geniş açı ve 12.2 megapiksel ultra geniş açı kameralar yer alıyor. Kullanıcılar cihazla 4K 60fps – 1080p 240 fps ve HDR video çekebilecek. Ekran altı parmak izi sensörü bulunacak Google Pixel 6a 4100 mAh bataryaya ve 30W hızlı şarj desteğine sahip olacak. 178 gram ağırlığına sahip olan cihazın boyutları ise 152.2 x 71.8 x 8.9 mm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top