Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

POCO F4 ile Alakalı Sızıntılar Doğru Çıktı

 Uygun fiyatlara sahip akıllı cihazları insanlar ile buluşturmayı hedeflemekte olan POCO, bunun için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Yakın bir zamanda tanıtılmasının beklendiği POCO F4 modeli ile alakalı geçtiğimiz günlerde firma tarafından açıklama yapıldı. Bu açıklama ile beraber uzun bir süredir sızıntılarda da ortaya çıkmış olan Snapdragon 870 işlemciyle birlikte geleceği de resmi şekilde onaylandı. Şimdi ise sıra diğer özellikleri ve tasarımına geldi.

 

POCO F4’ün Özellikleri ve Tasarım Detayları

Cihaz ile alakalı tasarım konusunda yapılacak incelemelerde de görülebileceği üzere POCO F4 ile son çıkan F4 GT modeli arasında ciddi farklılıklar bulunuyor. Cihazın arka kısmına bakıldığında da görülebileceği üzere şimdiye kadar sızdırılmış olan 2 farklı renk seçeneğinin olduğu belli. Bu renklerin ilki Piano Black benzeri parlak siyah renge sahip cam yüzeyken ikincisi ise iPhone modellerinde de görülen köknar yeşiline benzeyen mat bir cam yüzey. Arka tarafta sol üst kısımda bulunan dikdörtgen biçimdeki kamera adası ise 2 bölüme ayrılacak. Üst kısımda kare şeklinde adacık içinde bulunan çember halkanın içinde ise üçgen dizilimde yerleştirilmiş 3 tane kamera yer alıyor. Kamera adasının alt kısmında olup nispeten daha az çıkıntılı yer de flaş bulunuyor. Bu kısmın altında POCO klasiği olan kamera detaylarının belirtilmiş olduğu bölüm yer alıyor. Bilgilere göre ana kameranın 64 megapiksel olup OIS desteği bulunduğu söylentiler arasında.

 

Cihazın ekran kısmında ise 120 Hz yenileme hızına sahip olan 6.67 inç AMOLED panel kullanılacağı düşünülüyor. POCO F4 bataryası ise 4.500 mAh bataryası ve 67 hızlı şarj desteği ile beraber 38 dakikalık süre içerisinde tam olarak dolum işlemi gerçekleştirilebiliyor. Snapdragon 870 işlemci ile beraber gelecek cihazın giriş seviyesindeki modeli 6 GB RAM/ 128 GB RAM şeklinde olacağı söyleniyor. Fiyatı konusunda henüz tam sonuçlar ortaya çıkmadı. POCO F3 ilk önce 350 Euro sonrasında 260 Euro bandında satışa sunulduğu düşünüldüğünde POCO F4 için de en az 350 Euro bandında bir fiyat belirlenebileceğini söylemek mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top