Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

RAM Turbo Özelliği ile Honor X8

Akıllı cihaz dünyasında her geçen gün popülerliğini ortaya koyması ile beraber artık farklı markalar da kullanıcıların isteklerinin en iyi şekilde ortaya koymak adına çalışmalarına durmadan devam ediyorlar. Huawei markasından ayrılmasından sonra bağımsız şekilde çalışmalarına devam etmeye başlayan Honor, şimdilerde ise yeni orta seviye akıllı cihazı olan Honor X8’i tanıtarak insanlara bu konudaki başarısını sunmayı hedefliyor. Cihazın incelenmesi sırasında da görülebileceği üzere ekranda özçekim kamerasının yer aldığı bir tane delikli çentik tasarımı ön plana çıkıyor.

 

Sonradan Arttırılabilen Bellek

Kullanıcıların Honor X8 hakkında en fazla merak ettikleri konuların başında ise RAM Turbo özelliği geliyor. Bu özellik sayesinde cihazın bellek kapasitesi sonradan attırılabiliyor. Honor tarafından akıllı bellek genişletme teknolojisi olarak tanımlanan bu özelli ile beraber cihazın RAM kapasitesi 2 GB arttırılabilmektedir. Yani kullanıcılar hali hazırda cihazda bulunan 6 GB RAM yetmediği zaman isteğe göre 2 GB daha eklenebilecektir.

 

Günümüzde artık akıllı cihazlardaki kameraların özellikleri kullanıcılar için son derece önemli. Marka da bunu bildiği için Honor X8 modelinin arka kısmında 64 megapiksel ana kamerası, 5 megapiksel ultra geniş kamera, 2 megapiksel derinlik sensörü ve 2 megapiksel makro kamera yer alıyor. Aynı zamanda tekli LED flaş desteği olan cihaz 8x dijital zoom yapabilirken 1920×1080 piksel Full HD çözünürlüğe sahip video çekimine de imkan tanıyor. Böylece cihaz ile beraber son derece canlı fotoğraf ve videoların çekilmesi de mümkün oluyor.

 

Ön kısmında 16 megapiksel özçekim kamerası bulunan Honor X8, bu kamera ile 1920×1080 piksel Full HD video da çekilmesine imkan tanıyor. Zamanlayıcı, hareket kontrolü, güzellik modu, ayna gibi farklı özellikleri destekleyen kamera bunlarla beraber yüz ile cihazın kilidinin açılması adına da kullanılıyor. Qualcomm Snapdragon 680 yonga seti ile 4 tane 2.4GHz hızında Cortx-A73 ve 4 tane 1.9 GHz hızında Cortex-A53 olacak şeklide 8 çekirdekli yapıya sahip cihaz aynı zamanda Adreno 610 GPU’yu da içerisinde barındırmaktadır. Böylece ortaya son derece kaliteli ve kullanıcı dostu bir cihaz çıkmış oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top