Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Redmi Note 12 Kamera Özellikleri Ortaya Çıktı

Redmi Note serisi, ilk olarak üretilmeye başlandığı günden bu yana her zaman popülaritesini korumayı hedefleyen serilerden bir tanesi olarak ön plana çıkıyor. Redmi Note 12 ise geçtiğimiz günlerde tanıtım tarihi belli olan ve kullanıcıların merakla beklemiş olduğu cihazlardan bir tanesi. Geçtiğimiz günlerde Note 12 ailesi ile alakalı yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ederken şimdilerde ise cihaza ait kamera özellikleri kullanıcılara sunuldu.

 

Gücünü MediaTek tarafından üretilmiş olan Dimensity 1080 işlemciden alacak Redmi Note 12 serisindeki işlemcide 6 nm teknolojisi ile üretilmiş 2 tane 2.6GHz ARM Cortex-A78 ve 6 adet ARM Cortex-A55 yer alıyor. Grafik arabirimi kısmında ise ARM Mali-G68 MC4 yer alıyor.

 

Redmi Note 12 Pro Plus Kamera Özellikleri

Yapılan tahminlere göre marka; Note 12, Note 12 Pro, Note 12 Pro+, Pro Extreme Edition olarak isimlendirilen 4 farklı modeli tanıtacak. Redmi Note 12 Pro Extreme Edition modelinin gelecek sene tanıtılacağı da yine iddialar arasında bulunuyor.

 

Seriye ait en güçlü cihaz olarak görülen Redmi Note 12 Pro Plus modelinde üçlü kamera dizilimi bulunacak. 200 megapiksel ana kamerası ile tanıtılacağı belirlenmiş olan modelde aynı zamanda OIS destekli Samsung ISOCELL HPX sensör tercih edilmiş. Modelin aynı zamanda kamera performansı ile alakalı da son derece iddialı olacağı yine tahmin edilen bilgiler arasında bulunuyor.

 

Kameranın yanı sıra Redmi Note 12 serisindeki yeni modellere ait kamera özellikleri de teknoloji meraklılarına sızdırılmış durumda. Note 12 Pro modelinde 67W hızlı şarj desteğine sahip batarya kullanılacağı biliniyor. Note 12 Pro Plus modelinde 120W hızlı şarj desteği kullanılacakken bir sonraki sene tanıtımı beklenen Note 12 Pro Extreme Edition ise 210W hızlı şarj teknolojisine sahip şekilde kullanıcılarına sunulacak.

 

Modellerin net olarak tanıtım tarihleri belli olmasa da her geçen gün ortaya çıkan özellikleri ile beraber şimdiden pek çok kişinin beğendiği akıllı telefon modelleri arasında kendine yer bulmayı başaracağa benziyor. Cihazların tam tanıtım tarihi ve diğer özelliklerinin ise ilerleyen günlerde kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top