Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Samsung Cihazlarda Dokunmatik Ekranın Sürekli Donması

Samsung markası, kendi içinde yer alan akıllı cihazların sayısını her geçen gün arttırmaya devam ediyor. Böylece hedef kitlesine istediklerini en iyi şekilde verecek cihazları ortaya koyuyor. Lakin kimi kullanıcılar Samsung ekran donması sorunu ile karşılaşıyor ve bu sorunun sadece bu markaya ait bir sorun olduğunu düşünüyor.

 

Gerçekte ise akıllı cihazlarda farklı nedenlerden dolayı ekran donması sorunu ortaya çıkabiliyor. Bu sorun kimi zaman oldukça basit nedenlerden dolayı kendini gösterirken kimi zaman ise cihaza ait temel bir problem olduğu görülebilmektedir.

 

Samsung Cihazlarda Ekran Donması Neden Ortaya Çıkar?

Birbirinden farklı modeldeki cihazlarda Samsung ekran donması sorunu ortaya çıkabilmektedir. Meydana gelen bu durum sonucunda uzun ya da kısa süreli bir şekilde cihazın işlevsiz hale geldiği görülebilmektedir. Yüksek boyutlu uygulamaların kullanılması ya da cihazın aşırı ısınması gibi durumlarda da yine donma sorununun kendini gösterdiği bilinmektedir.

 

Samsung Ekran Donma Sorunu Çözümü

İlk başlarda Samsung ekran donması durumu çok fazla kullanıcıların dikkatini çekmeyebilir. Lakin zamanın ilerlemesi ile beraber çoğu zaman ekrandaki donma sorunu çok daha sık bir şekilde kendini göstermeye başlar. Bazı kullanıcılar böylesi bir sorunla karşılaşmasından sonra cihazlarını yeniden başlatmaları sonrasında sorunun giderildiğini görürler.

 

Uygulama mağazalarından satın alınarak kullanılması esnasında da yine ekranda donma sorunu ortaya çıkabilmektedir. Bu donma sorunu ise kendi içinde iki farklı sebebe ayrılır. Bazı uygulamalar cihazlara ağır gelebilir. Özellikle de daha düşük modellerdeki Samsung cihazlarda kullanılmak istenilen bu uygulamalar cihazın ekranının donmasına ve bundan dolayı da cihazın kullanılmamasına neden olabilmektedir. Aynı zamanda güncellenmesi gerektiği halde eski sürümü kullanılan uygulamalar da yine ekranda donmanın oluşmasına sebebiyet verebilir.

 

Cihazın hafızasını dolduran ve cihaza ağır gelen uygulamaların silinmesi ya da güncellenmemiş olan uygulamalar için güncelleme işleminin yapılması da yine ekranda donma sorununu giderebilecektir.

 

Bunların yapılmasına rağmen Samsung cihazda sürekli olarak donma sorunu meydana gelmeye devam ediyorsa, teknik servisimiz ile iletişime geçmeniz önemli olacaktır. Cihazın uzmanlarımıza ulaşmasından sonra detaylıca incelenmesiyle beraber ekranın neden donduğu ile alakalı net bilgileri elde ederek bunların çözümlerini gerçekleştirecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top