Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Samsung Galaxy A04s Performans Testine Girdi

Akıllı cihazlar söz konusu olduğu zaman Samsung markasının lider olması şaşırtıcı değil. Marka %35’lik Pazar payı ile Avrupa’nın en başarılı akıllı telefon üreticisi olarak bu alandaki başarısını ortaya koyuyor. Oldukça geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan marka, özellikle de bütçe dostu modelleri ile insanlara aradıklarını en iyi şekilde vermeyi hedefliyor. Bir süredir sızıntılar ile gündemde yer almakta olan Galaxy A04s ise şimdilerde performans testi ile ortaya çıkmış oldu.

 

Samsung Galaxy A04s Geekbench’te Göründü

Marka bir önceki sene Galaxy A03s’i piyasaya sürmüştü. Kullanıcılar tarafından beğenilen bu cihazın sonrasında ise onun devamı niteliğinde olan Galaxy A04s ile alakalı çalışmalarına hız kesmeden başladı. Daha öncesinde OnLeaks üzerinden cihazın render görüntüleri sızdırılmıştı. Şimdilerde ise Geekbench’te görüldü. Gerçekleştirilmiş olan performans testleri sonucunda cihaz tek çekirdekli testlerden 152 puan alırken çok çekirdekli testlerden ise 585 puan almayı aşardı. Bununla beraber 8 çekirdekli Exynos 850 işlemcisinden güç alacak olan Galaxy A04s, 3 GB RAM’e sahip.

 

8 nm mimari ile beraber gelecek olan yonga setinde ise sekiz 2.0 GHz ARM Cortex-A55 çekirdekleri ve Mali-G52 MP1 grafik birimi yer alacak. Bununla beraber henüz net olarak belirlenmese de iki adet depolama ve RAM opsiyonu da yine Galaxy A04s ile beraber ortaya çıkartılacak. Cihazın kullanımı esnasında Android 12 tabanlı One UI 4.0 ara yüzü çalıştırılacak.

 

İnsanların cihaz ile alakalı en fazla merak ettikleri konulardan biri kamera oluyor. Ön kamera 5 megapiksel iken arka kameranın bulunduğu yerde 13 megapiksel, 2 megapiksel ve 2 megapiksel olmak üzere 3 kamera bulunuyor. 5.000 mAh pil ile gelecek olan Galaxy A04s ile beraber 3.5 mm kulaklık girişi, Bluetooth 5.0, yan tarafa monte edilmiş olan parmak izi tarayıcı da yine cihazla beraber kullanıcılara sunulacak.

 

Akıllı cihaz konusunda araştırma yapmakta olan herkes, Samsung cihazların her zaman en yüksek memnuniyeti hedeflediklerini bilir. Yeni çıkacak olan Galaxy A04s ile beraber bu konuda istenilen sonuçların elde edilip edilemeyeceği ise cihazın satışa çıkmasıyla ortaya çıkacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top