Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Samsung Galaxy A14 5G Tasarım Detayları Ortaya Çıktı

Akıllı cihaz dünyasında sahip olduğu başarıyı ürün çeşitliliğini arttırarak sürdürmeyi hedefleyen Samsung, yakın dönemlerde bütçe dostu olan ve özellileri ile kullanıcıları memnun edecek Galaxy A14 5G modelini piyasaya sürmek adına çalışmalarına devam ediyor. Model, daha öncesinde Wi-Fi Alliance veri tabanında göründü ve bununla beraber bazı teknik detayları da belli oldu. En son olarak ise akıllı telefon tasarım detayları da kullanıcıların karşısına çıktı.

 

Samsung Galaxy A14 5G’nin Görünümü Nasıl Olacak?

Sudhanshu Ambhore genel olarak bu sektörde var olan sızıntıları ile gündemde olan bir isim olarak biliniyor. Galaxy A14 5G ile alakalı tasarımı net şekilde gözler önüne seren yüksek kaliteli render görselleri geçtiğimiz günlerde paylaştı. Var olan görsellere göre cihaz yüksek ekran gövde oranına sahip olacak ve damla çentik tasarımı ile beraber gelecek. Arka panelinde üçlü kurulumun bulunduğu ve tasarımın da Galaxy S22 modellerine benzerlik gösterdiği de görülüyor.

 

SM-A146O model numarası ile kısa bir süre önceGalaxy A14 5G Wi-Fi Alliance veri tabanında ortaya çıktı. Her ne kadar bu bilgi akıllı telefon ile alakalı fazla teknik detayı ortaya çıkartmıyor olsa da cihazın 2.4 GHz Wi-Fi’yi destekleyeceğinin yanı sıra kutudan Android 13 tabanlı One UI 5.0 ile çıkacağını bilgisini de veriyor.

 

Daha öncesinde Galaxy A14 5G ile alakalı yapılmış olan sızıntılara bakıldığı zaman 90 Hz yenileme hızını sunmakta olan LCD panel ile geleceği tahmin ediliyor. Aynı zamanda cihazda güvenlik yöntemi olarak belirlenmiş parmak izi okuyucu ise yan kısımda yer alacak. Cihazın selefi olarak bilinen Galaxy A13’te 4 GB RAM + 64 GB dahili hafızanın yanı sıra 1 TB microSD kart desteği bulunuyordu. Yeni gelecek olan cihazda da benzer depolama olanağının olacağı düşünülüyor. Batarya konusu ise genel olarak akıllı cihazlarda en fazla dikkat edilen konulardan bir tanesi. Galaxy A13’te 5.000 mAh batarya yer alıyordu. Samsung, yeni modelinde de yine kullanıcılarını isteklerini karşılayabilecek kapasitede batarya tercihi ile gelmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top