Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Samsung Galaxy A14 FCC’de Ortaya Çıktı

Samsung, her segmente özel cihazların üretimi ile kullanıcılara aradıklarını en iyi şekilde vermeyi hedefliyor. Orta segment cihazlar konusunda başarılı sonuçları ortaya çıkartan Samsung’un yakın bir zamanda tanıtımının yapılması beklendiği Galaxy A14 ile alakalı ortaya çıkan bilgiler her geçen gün artıyor. Cihaz şimdilerde ise Amerika Birleşik Devletleri’nin radyon, televizyon, telefon ve uydu işlemlerini denetlemekte olan kuruluşu FCC’de ortaya çıktı.

 

Samsung Galaxy A14 Tanıtım İçin Gün Sayıyor

Orta segmentte yer alan A10 serisi ile ciddi anlamda olumlu geri dönüşler almayı başaran Samsung, geçtiğimiz sene Aralık ayında tanıtımı yapılan Galaxy A13 modelinden sonra yeni bir cihaz ortaya çıkartmamıştı. Şimdilerde ise Galaxy A14 modelini kullanıcılarının karşısına çıkartmak adına hazırlıklarını sürdürüyor.

 

Geçtiğimiz günler içerisinde NBTC ve BIST sertifikalarını almış olduğu öğrenilen Galaxy A14 ile alakalı Amerika Birleşik Devletleri’nin Federal İletişim Kurulu (FCC)’de listelendiği görüldü. Bu durum da cihazın yakın bir zamanda resmi olarak görülebileceği anlamını taşıyor.

 

Bilinen diğer ismi ile Galaxy A14 5G, Exynos 1330 ve Mediatek Dimensity 700 olarak iki farklı seçenek ile kullanıcılara sunulacak. MediaTek sürümü sadece ABD’ye özel olacakken Exynos sürümü ise global pazarda satışa sunulacak.

 

6.8 inç boyutuna sahip Infinity-U ve Full HD+ çözünürlüğe sahip olarak kullanıcıların karşısına çıkacak Galaxy A14, LCD panele sahip olacak. Cihaz ile alakalı sızdırılmış görsellerde görüldüğü gibi 3,5mm kulaklık jack girişine sahip olacak. Bunun yanı sıra parmak izi okuyucusu ise güç butonunun üzerinde bulunacak. F1,8 diyafram açıklığına sahip olan 50 MP çözünürlüklü birincil sensör, 2 MP çözünürlüklü makro kamera ve yine 2 MP çözünürlüklü derinlik algılayıcı kamera ekibinde yer alacak. Bunlarla beraber cihazın ön kısmında 13 MP özçekim kamerası bulunacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top