Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Samsung Galaxy A71 Güncellemesi Çıktı

Samsung, oldukça geniş bir yelpazede sunmakta olduğu akıllı telefonları ile her zaman kullanıcıların gözdesi olmayı başarmış markalardan bir tanesi. Marka, Kasım 2021 tarihinden itibaren amiral gemisi olarak tanımladığı üst seviye tabletlerini ve akıllı telefonlarını Android 12 güncelleştirmesi ile buluşturmaya devam ediyor. Üst segmentteki modellerin güncellemelerinin yapılmaya başlaması ile beraber ise sıra orta segmente geldi. Ve bu kategori içerisinde yer almakta olan en popüler modellerden Galaxy A71 de nihayet Android 12 güncellemesi ile buluştu.

 

Gelen güncelleme A715FZHU8CVB6 sürüm numarasına sahip. One UI 4.0 ara yüzü ve Android 12 işletim sistemi ile beraber Şubat 2022 güvenlik yaması da yine Galaxy A71 cihazlar ile buluşmuş oluyor. Şimdilik yalnızca Hong Kong’da yer alan cihazlara sunulmuş olan Android 12 güncellemesi, yaklaşık olarak birkaç haftanın sonunda ise dünya genelinde yer alan diğer cihazlara da yüklenebilecek.

 

Samsung A71 Android 12 Güncellemesine Ait Detaylar

Kullanıcıların Galaxy A71 cihazlar için Android 12 güncellemesini yüklemek adına Ayarlar bölümüne geldikten sonra Yazılım Güncellemesi yazan yere tıklaması yeterli olacaktır. Bu güncellemenin ülkemize ne zaman geleceği ile alakalı net bilgiler henüz ortaya çıkmadı. Ancak güncellemenin gelmesi ile beraber One UI 4.0, cihazın en iyi şekilde kişiselleştirilmesi adına yapay zekanın gücünden faydalanılarak kullanıcının seçmiş olduğu renk tonuna göre duvar kağıtlarını önermekte.

 

Bununla beraber One UI 4.0, Galaxy A71 ve güncellemeyi alan diğer cihazların mikrofonlarıyla kameraları hangi uygulamayı ne kadar kullanıyorsa bunun direkt olarak takip edilmesini sağlayan yeni gizlilik özelliklerini de getiriyor. AoD yani ekran her zaman açık özelliği ve geliştirilmiş karanlık mod ile alakalı yapılan iyileştirmeler sonucunda çok daha güncel bir tasarım ortaya çıkmış oluyor. Aynı zamanda sunulan yeni ara yüz, performans hakkında da önceki sürümlere nazaran çok daha iyi bir seviyede.

 

2019 yılında kullanıcılara sunulmuş olan Galaxxy A71, 6.7 inç büyüklükte olup Super AMOLED ekranın yanı sıra Qualcomm Snapdragon 730 işlemciye sahip. Cihaz 25W şarj desteğine sahip olup 4500 mAh batarya ile kullanıcılara sunulmakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top