Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Samsung Galaxy S23 En Güçlü Telefon Olma İddiasında

Samsung, akıllı cihaz konusunda her zaman ön plana çıkmayı başaran bir marka. Her geçen gün yapmakta olduğu çalışmalar ile marka, kullanıcılarına en iyisini sunmayı hedefliyor. Güney Koreli marka, Galaxy S22 ile birlikte yakalamış olduğu başarıyı, yeni modeli olan Galaxy S23 modeli ile beraber sürdürme hedefinde. Yeni modeli ile alakalı çalışmalarını sürdürmekte olan markadan her geçen gün cihaz ile alakalı yeni bilgiler de geliyor. Yeni amiral gemisinin tanıtım tarihinin yaklaşması ile beraber de model ile alakalı iddialar da ciddi anlamda güçlenmeye başladı.

 

Snapdragon 8 Gen 2 ile Galaxy S23 Farkını Ortaya Koyacak

Markaya yakın isimlerden gelen bilgilere göre Samsung’un yeni amiral gemisinde Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisi tercih edilecek. Daha piyasaya sürülmemiş olan bu işlemcinin 2022 yılının son aylarında ortaya çıkacağı tahmin ediliyor. 2023 yılının Şubat ayında tanıtımının yapılacağı düşünülen Galaxy S23 içerisinde Qualcomm’a ait en güçlü ve en yeni işlemcinin kullanılacağı da yine gelen iddialar arasında bulunuyor. Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisini kullanacak olan cihaz, bu işlemciye sahip ilk akıllı cihaz da olabilir. Marka ile alakalı gelen son raporlara göre marka, Galaxy S serisine ait modellerde kendi üretmiş olduğu Exynos yerine Qualcomm imzasına sahip işlemcilere yer vermiş olacak.

 

Samsung’un yeni amiral gemisi olan modelin bütün serilerinde Snapdragon 8 Gen 2 işlemciye yer vermeleri oldukça büyük bir ihtimal olarak da görülüyor. Bunun sonucunda Galaxy S23, Android cihaz dünyasındaki en önemli işlemciyi ilk kullanan model olmasından dolayı da bu alandaki en güçlü cihaz olarak da tanımlanabiliyor. Qualcomm’un da var olan bu anlaşma ile ciddi oranda büyük bir kazanç elde edeceği tahmin ediliyor.

 

Şimdilerde piyasada bulunan amiral gemisi olarak tanımlanan akıllı cihaz modelleri Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 işlemci kullanıyor. Bir süre öncesinde tanıtılmış olan OnePlus 10T modelinde de yine aynı işlemci tercih edilmiş. Bununla beraber önümüzdeki günlerde çıkacak olan amiral gemisi cihazlarda da yine bu işlemci kullanılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top