Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Samsung S9 İçin Güvenlik Güncellemesi

Samung, kendi içerisinde farklı akıllı cihaz serileri olan ve böylece çeşitli hedef kitlelere en iyisini sunmayı hedefleyen bir marka. Markaya ait cihazları da incelediğiniz zaman görebileceğiniz üzere bunlar giriş seviye, orta seviye ve amiral gemisi gibi farklı segmentlere ayrılmakta. Üstelik bu cihazlar yalnızca depolama, işlemci ve batarya kapasitesi gibi konularda birbirinden farklı. Aynı zamanda tasarımları da birbirlerine farklılık gösteriyor. Normalde Android işletim sistemini kullanan cihazlar konusunda en fazla eleştiri alan konu uzun vadeli güncelleme almamaları. Lakin Samsung başta amiral gemileri olmak üzere cihazlarını düzenli şekilde güncelliyor. Samsung S9 serisi de yeni güncellemeyi kullanıcılarına sunmuş durumda.

 

Samsung S9 Güvenlik Güncellemesi Detayları

Almanya’da yayınlanmış olan Samsung S9 serisi güncellemesi, G96xFXXUHFVB4 yapı numarası ile çıktı. Bu güncelleme ile beraber 50’den fazla güvenlik açığının giderilmesi sağlanırken aynı zamanda pek çok yazılımsal hata düzeltilerek cihazın sistem performansının da iyileştirilmesi sağlandı. Böylece cihaz hem güvenlik anlamında üst seviyeye çıkartıldı hem de kullanımında gözle görülür bir yükseliş de ortaya çıkmış oluyor.

 

Cihazı için Mart 2022 tarihinde gelen Samsung S9 güncellemesini almak isteyen kullanıcılar bunun için cihazlarındaki ayarlar bölümüne tıkladıktan sonra buradan Yazılım Güncellemesi bölümünü açmaları gerekiyor. Burada yer alan Güncellemeleri Denetle butonuna basmaları halinde gerekli güncellemeleri yükleyebileceklerdir. Bununla beraber kullanıcılar internet üzerinden küçük bir araştırma ile de yazılım dosyalarını bularak cihazlarına kurabilirler. Lakin bu yöntem risklidir. Dolayısıyla güvenilir yerlerden indirilmeyecek olan yazılımlar cihaza tahmin edilenden zarar verebilecektir.

 

Dört sene önce piyasaya girmiş olan Samsung S9 serisi Android 8.0 Oreo işletim sistemi ile kullanıcıların karşısına çıkartıldı. 2019 yılına gelindiği zaman ise akıllı cihazlar sene başında Android 9 Pie tabanlı olan One UI kullanıcı ara yüzüne kavuşmuş oldu. 2020 yılına gelindiği zaman ise Galaxy S9 ve S9+ kullanıcıları Android 10 tabanlı olan One UI 2 güncellemesini de aldılar. Aynı zamanda marka, amiral gemisi segmentinde olsun olmasın fark etmez yeni çıkacak olan cihazlarına 3 sene Android ve 5 sene de güvenlik güncellemesi verme kararını aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top