Kordonboyu Mah. Ankara Cad. Hamam Sok. No:45/A Kartal / İstanbul +90 216 353 71 58

Blog

Samsung Şarj Soketindeki Sorunlar Garanti Kapsamına Girer Mi?

Samsung markasına ait akıllı cihazlar şüphesiz ki pek çok kullanıcının vazgeçilmezi durumunda. Bu cihazların kullanımı esnasında kimi zaman şarj soketi eskisi gibi çalışmaz ya da bozulmalar meydana gelir. Kullanıcılar da cihazlarında ortaya çıkan bu sorunun giderilmesi adına ilk aşamada tamir ve değişim işlemlerinin garanti kapsamında olup olmadığını inceliyorlar. Samsung şarj soketi araştırmaları ise yalnızca akıllı cihazlar için geçerli olmuyor. Aynı zamanda aynı markanın tabletleri için de bu araştırmalar yapılabilmektedir.

 

Samsung Şarj Soketi Hangi Durumda Garanti Kapsamında Değiştirilir?

Kullanıcıların bir kısmı her türlü Samsung şarj soketi sorununda garantiyi kullanarak tamir ya da değişim işlemlerinin yapılabileceği düşüncesine sahip oluyorlar. Lakin cihazın yüksekten düşmesi ya da sıvı ile temas etmesi gibi kullanıcı kaynaklı sorunlardan ötürü şarj soketinde arıza olması durumunda ne yazık ki garanti kapsamında işlemler yapılamamaktadır. Aynı zamanda yine kullanıcının yaptığı hatalar sonrasında şarj soketinde kırılma ya da çizilme olduğunda da sorunun çözümü için devreye garanti girmeyecektir.

 

Yeni satın alınmış cihazın şarj soketinde yıpranma ya da bozulma gibi bir durum söz konusu olduğu zaman ise garantinin devreye girmesi söz konusu olabilmektedir. Tabi ki bunun için yetkili servis ilgili bölgeyi detaylı olarak incelemekte ve daha sonrasında da kullanıcı kaynaklı olmadığı belirlenince gerekli işlemlerin yapılmasını sağlamaktadır.

 

Samsung Cihazlarda Şarj Soketi Değişimi

Garantinin söz konusu olmadığı durumlarda Samsung şarj soketi değişimi için kullanıcıların araştırmalarını dikkatli şekilde yapmaları gerekmektedir. Çünkü şimdilerde bu konu hakkında yapılacak incelemeler ile de görülebileceği üzere pek çok farklı isim çalışmalar yapmakta olduğunu belirtmekte. Dolayısıyla bu aşamada mutlaka alanında uzman isimler ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Aksi halde şarj soketinin tamir ve değişim işlemleri esnasında cihaza çok daha büyük zararlar verilmesi son derece olasıdır.

 

Uzman isimler tarafından şarj soketi ile alakalı çalışmaların eksiksiz şekilde yapılmasını isteyenler, ekibimiz ile iletişime geçerek bu konuda en iyi hizmeti almayı başaracaktır. Her model Samsung cihazda yer alan şarj soketleri ile alakalı tüm işlemler, orijinal parçalar ile yapılmaktadır. Bu sayede de tamir ve değişim işlemleri sonucunda cihazda herhangi bir sorun olmadan kullanıma devam edilmiş olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top